Zabawy z wyrazami. Inne pomysły

Kwiecień 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

W odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym można zastosować wiele ciekawych metod i technik stymulujących ich aktywność. Niewyczerpane źródło inspiracji stanowi dla mnie pedagogika zabawy. Jej podstawowym zadaniem jest wskazywanie dróg wspierania rozwoju człowieka w różnych obszarach jego funkcjonowania, polepszania komunikacji interpersonalnej oraz integracji grupy.
W tym miesiącu podzielę się kolejnymi pomysłami na urozmaicenie sytuacji edukacyjnych inspirowanych metodą odimienną dr Ireny Majchrzak. Większość z tych propozycji powstała, gdy tworzyłam własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”.

W artykule Autorka opisała m.in. wybrane techniki twórczego myślenia (za E. Nęcką), które stosuje w ramach swojego autorskiego programu. Przedstawiła także propozycje zabaw mających walory integracyjne, zabaw muzycznych z przekazem emocjonalnym oraz zabaw aktywizujących o pobudzających kreatywność.