Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 832.38 kb
Stron: 4
Id: 886

Zabawy z wyrazami. Inne pomysły

Edyta Kaczanowska   Kwiecień 2011

W odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym można zastosować wiele ciekawych metod i technik stymulujących ich aktywność. Niewyczerpane źródło inspiracji stanowi dla mnie pedagogika zabawy. Jej podstawowym zadaniem jest wskazywanie dróg wspierania rozwoju człowieka w różnych o... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

integracjaIrena Majchrzakmuzykanauka czytaniaOdimienna Metoda Nauki Czytaniacykl Odimienna Metoda Nauki Czytania

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym można zastosować wiele ciekawych metod i technik stymulujących ich aktywność. Niewyczerpane źródło inspiracji stanowi dla mnie pedagogika zabawy. Jej podstawowym zadaniem jest wskazywanie dróg wspierania rozwoju człowieka w różnych obszarach jego funkcjonowania, polepszania komunikacji interpersonalnej oraz integracji grupy.
W tym miesiącu podzielę się kolejnymi pomysłami na urozmaicenie sytuacji edukacyjnych inspirowanych metodą odimienną dr Ireny Majchrzak. Większość z tych propozycji powstała, gdy tworzyłam własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”.


W artykule Autorka opisała m.in. wybrane techniki twórczego myślenia (za E. Nęcką), które stosuje w ramach swojego autorskiego programu. Przedstawiła także propozycje zabaw mających walory integracyjne, zabaw muzycznych z przekazem emocjonalnym oraz zabaw aktywizujących o pobudzających kreatywność.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz