Typ: pdf
Wielkość: 832.38 kb
Stron: 4
Id: 886

Zabawy z wyrazami. Inne pomysły

Edyta Kaczanowska   Kwiecień 2011

W odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym można zastosować wiele ciekawych metod i technik stymulujących ich aktywność. Niewyczerpane źródło inspiracji stanowi dla mnie pedagogika zabawy. Jej podstawowym zadaniem jest wskazywanie dróg wspierania rozwoju człowieka w różnych o... więcej
Pobierz

Zobacz również

integracjaIrena Majchrzakmuzykanauka czytaniaOdimienna Metoda Nauki Czytaniacykl Odimienna Metoda Nauki Czytania

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

W odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym można zastosować wiele ciekawych metod i technik stymulujących ich aktywność. Niewyczerpane źródło inspiracji stanowi dla mnie pedagogika zabawy. Jej podstawowym zadaniem jest wskazywanie dróg wspierania rozwoju człowieka w różnych obszarach jego funkcjonowania, polepszania komunikacji interpersonalnej oraz integracji grupy.
W tym miesiącu podzielę się kolejnymi pomysłami na urozmaicenie sytuacji edukacyjnych inspirowanych metodą odimienną dr Ireny Majchrzak. Większość z tych propozycji powstała, gdy tworzyłam własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”.


W artykule Autorka opisała m.in. wybrane techniki twórczego myślenia (za E. Nęcką), które stosuje w ramach swojego autorskiego programu. Przedstawiła także propozycje zabaw mających walory integracyjne, zabaw muzycznych z przekazem emocjonalnym oraz zabaw aktywizujących o pobudzających kreatywność.