Zabawy z wyrazami (efekty osiągane przez dzieci)

Edyta Kaczanowska   Marzec 2011

Stały kontakt z pismem w postaci np. ściany pełnej liter i rodzin wyrazów nawet mimochodem zachęca do zgłębiania jego arkanów. Sam akt inicjacji czytelniczej i zabawy na bazie Odimiennej Metody Nauki Czytania sprawiają dzieciom wiele radości i przyciągają ich uwagę. W kolejnym artykul... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

W kolejnym artykule opiszę efekty osiągane przez moich wychowanków dzięki udziałowi w sytuacjach edukacyjnych inspirowanych metodą odimienną. (…) W mojej grupie każde dziecko zetknęło się (w większym bądź mniejszym stopniu) z formami edukacyjnymi Odimiennej Metody Nauki Czytania. Zainspirowana metodą dr Ireny Majchrzak, opracowałam własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”, choć niektóre z moich pomysłów nie są dokładnym odzwierciedleniem tej metody. Dostosowując metodę dr Ireny Majchrzak do potrzeb mojej grupy, proponuję dzieciom różne warianty działań i oczywiście zawsze nawiązuję do podstawowej formy ich aktywności, czyli zabawy.