Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 805.43 kb
Stron: 4
Id: 846

Zabawy z wyrazami (efekty osiągane przez dzieci)

Edyta Kaczanowska   Marzec 2011

Stały kontakt z pismem w postaci np. ściany pełnej liter i rodzin wyrazów nawet mimochodem zachęca do zgłębiania jego arkanów. Sam akt inicjacji czytelniczej i zabawy na bazie Odimiennej Metody Nauki Czytania sprawiają dzieciom wiele radości i przyciągają ich uwagę. W kolejnym artykul... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Zobacz również

nauka czytaniaOdimienna Metoda Nauki Czytaniacykl Odimienna Metoda Nauki Czytania

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Stały kontakt z pismem w postaci np. ściany pełnej liter i rodzin wyrazów nawet mimochodem zachęca do zgłębiania jego arkanów. Sam akt inicjacji czytelniczej i zabawy na bazie Odimiennej Metody Nauki Czytania sprawiają dzieciom wiele radości i przyciągają ich uwagę.
W kolejnym artykule opiszę efekty osiągane przez moich wychowanków dzięki udziałowi w sytuacjach edukacyjnych inspirowanych metodą odimienną. (…) W mojej grupie każde dziecko zetknęło się (w większym bądź mniejszym stopniu) z formami edukacyjnymi Odimiennej Metody Nauki Czytania. Zainspirowana metodą dr Ireny Majchrzak, opracowałam własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”, choć niektóre z moich pomysłów nie są dokładnym odzwierciedleniem tej metody. Dostosowując metodę dr Ireny Majchrzak do potrzeb mojej grupy, proponuję dzieciom różne warianty działań i oczywiście zawsze nawiązuję do podstawowej formy ich aktywności, czyli zabawy.