Zabawy z wizytówkami

Edyta Kaczanowska   Październik 2010

Podczas zajęć związanych z Odimienną Metodą Nauki Czytania dr Ireny Majchrzak doskonale sprawdzają się zabawy z wizytówkami, które nie tylko umożliwiają utrwalenie umiejętności czytania imion dzieci, lecz pełnią także funkcje integracyjne. (…) W październiku na łamach miesięczn... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Październik 2010

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

(…) W październiku na łamach miesięcznika „BLIŻEJ PRZEDSZKOLA” chciałabym zaprezentować swoje inne pomysły na zabawy z wizytówkami. Można je wybiórczo stosować na zajęciach związanych z metodą odimienną bądź w ciągu całego roku szkolnego jako sposób na utrwalanie umiejętności czytania imion członków grupy. Pomysły te są nawiązaniem do opracowanego przeze mnie programu działań edukacyjnych rozszerzających treści z zakresu aktywności językowo-czytelniczej dzieci w wieku przedszkolnym „Zabawy z wyrazami”.

Przygotowałam kilka zdjęć wykonanych na zajęciach w mojej grupie:

„Gumisie” szukają promyczka ze swoim imieniem.

Słoneczko z imionami jako forma listy obecności. Na chmurce układane są wizytówki dzieci nieobecnych.

„Gumisiowa lista obecności".

Zaznaczanie wizytówki spinaczem na „Gumisiowej liście obecności".

Zabawa w „Przywitankę" - dzieci w parch przy swoich wizytówkach.