Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zabawy z powietrzem (Wybuchowe Laboratorium)

Anna Krzempek  
Listopad 2013

Przykładowe eksperymenty ze scenariusza: Eksperyment 3: Powietrze-ratownik. Do wykonania eksperymentu będzie nam potrzebny stworek WOW. Robimy go z papierowej kulki, doklejając do niej oczy, usta i nos. Każde dziecko może zrobić swojego stworka. Do miski wlewamy wodę, WOW wkładamy do szklanki, któr... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (4,92 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Pomoce dydaktyczne 1
Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 772.93 kb
Stron: 3
Id: 3698

Zobacz również

edukacja przyrodnicza
eksperyment
metody aktywne
scenariusz zajęć

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
edukacja przyrodnicza
eksperyment
metody aktywne
scenariusz zajęć


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Listopad 2013

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne: karty pracy do zaproponowanych ćwiczeń i list od profesora Ekspertusia – pobierzesz je TU.

Scenariusz nietypowych zajęć, przybliżających dzieciom świat nauki, w całości opartych o przeprowadzane z udziałem dzieci eksperymenty fizyczne i chemiczne!

Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • zna zasady obowiązujące podczas przeprowadzania doświadczeń;
  • wykonuje doświadczenia zgodnie z instruktażem nauczyciela;
  • podejmuje próby przewidzenia wyniku doświadczenia.
Przykładowe eksperymenty ze scenariusza: Eksperyment 3: Powietrze-ratownik. Do wykonania eksperymentu będzie nam potrzebny stworek WOW. Robimy go z papierowej kulki, doklejając do niej oczy, usta i nos. Każde dziecko może zrobić swojego stworka. Do miski wlewamy wodę, WOW wkładamy do szklanki, którą odwracamy do góry dnem i wkładamy do miski z wodą. Co się okazuje? WOW jest suchy, uratowało go powietrze, dlatego woda tam się nie dostała. Eksperyment można również wykonać przy użyciu plastikowego kubka (najlepiej przezroczystego). W pierwszym etapie powtarzamy wyżej opisaną czynność, w kolejnym – robimy w kubku dziurkę, powtarzamy czynność z zanurzeniem. Tym razem efekt jest zupełnie inny. Przez dziurkę uciekło powietrze – WOW jest mokry. Eksperyment 10: Latająca bazylia. Włączamy na kilka minut biurkową lampę (metalową), czekamy aż się nagrzeje, sypiemy na metalową osłonkę suszoną, przetartą bazylie. Zioła będą się unosiły. Do eksperymentu można również wykorzystać puder.

Pomoce dydaktyczne

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania