Zabawy z kolorowymi kulami (gra zręcznościowa)

Agnieszka Kubiczek   Magazyn specjalny 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Tworzenie gry zręcznościowej z dziećmi pięcio-, sześcioletnimi może być niezapomnianą zabawą!

Scenariuszowi towarzyszy gotowa pomoc dydaktyczna - podkład do piosenki powitalnej „Witamy Cię wesoło” (TU możesz go pobrać).

Zawarto w nim następujące cele szczegółowe:
  • rozwijanie umiejętności obrysowywania kół;
  • rozwijanie umiejętności wycinania nożyczkami wewnętrznych kół przez chętne dzieci;
  • doskonalenie umiejętności formowania kul z papieru;
  • doskonalenie znajomości kolorów;
  • kształcenie umiejętności globalnego czytania;
  • kształcenie umiejętności współdziałania w zespole;
  • wyrabianie gotowości do autoprezentacji.
Fragment opisu przebiegu zajęć: Jak zrobić grę? Przedstawienie dzieciom zasad gry zręcznościowej: podział grupy na zespoły poprzez odszukanie miejsca przy stoliku (na krzesłach znajdują się wizytówki z imionami); przydzielenie uczestnikom arkusza gry z kulkami; dzieci mają za zadanie poruszać planszą w taki sposób, by kulki wpadły do dziur. Trudniejsza wersja gry polega na celowaniu z uwzględnieniem tych samych kolorów, np. zieloną kulą do zielonej dziurki. Podczas zabaw dowolnych dzieci same ustalają zasady: poszukują uczestników gry, ustalają, czy grają w pozycji siedzącej, czy stojącej, wybierają wersję gry (łatwiejszą lub trudniejszą – celowanie kolorami).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Witamy cię wesoło - podkład (PD, mp3)