Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 390.59 kb
Stron: 2
Id: 2828

Zabawy wspomagające rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka

Katarzyna Lotkowska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: Trzyletnie dziecko jest dla nas, dorosłych, malutkim człowieczkiem, którym należy się troskliwie opiekować. Spójrzmy na dziecko z innej strony – jak na doświadczającego świata od trzech lat młodego człowieka, pragnącego się usamodzielnić w naturalny spos&oacut... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

eksperymentinteligencja emocjonalnapedagogizacjatrzylatekzabawy fundamentalne

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu:
Trzyletnie dziecko jest dla nas, dorosłych, malutkim człowieczkiem, którym należy się troskliwie opiekować. Spójrzmy na dziecko z innej strony – jak na doświadczającego świata od trzech lat młodego człowieka, pragnącego się usamodzielnić w naturalny sposób, przy udziale dorosłych lub bez. Świadczą o tym kolejne umiejętności nabywane przez maluchy: nauka siadania, chodzenia, wchodzenia po schodach, jedzenia, ubierania się, mówienia, decydowania, itp.
Gdy prześledzimy trzy lata życia malucha, zauważymy, jak wielkich czynów on dokonał, jakie ma możliwości, jaki potencjał, na ile jeszcze go stać... Wtedy zadajemy sobie pytanie: Co powinniśmy zrobić jako rodzice czy nauczyciele, by ten rozwój dalej następował? Zapisujemy często dzieci na zajęcia dodatkowe, wypełniamy im czas wynajmowaniem innych osób – specjalistów, którzy profesjonalnie się zajmą maluchem. Otóż okazuje się, że na tę profesjonalność stricte edukacyjną dzieci mają jeszcze dużo czasu.
Dziecko w wieku trzech lat potrzebuje najbardziej kontaktu z bliskimi osobami, zabaw z nimi, kiedy tylko się da. Powinny to być zabawy nieskomplikowane, pozwalające na twórcze myślenie, a jednocześnie zaspokajające podstawowe potrzeby dziecka, wśród których jest poczucie bezpieczeństwa.
Ponieważ rozwój emocjonalny dziecka jest podstawą osiągania sukcesów, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, proponujemy Państwu kilka zabaw ułatwiających rozwój inteligencji emocjonalnej.


W dalszej części artykułu znajdziemy:
- propozycje zabaw wspomagających rozwój inteligencji emocjonalnej u dziecka.


Objętość artykułu: 2 strony.