Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Zabawy w słońcu i w deszczu

Beata Bielska   Czerwiec 2012

Fragment atykułu: Letnie miesiące to czas, gdy przyzwyczajamy dzieci do właściwych zachowań w nowych miejscach i sytuacjach. Należy więc stwarzać jak najwięcej okazji sprzyjających wykorzystaniu letniej aury do organizacji gier i zabaw tak bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym. Naturalna potrzeba... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment atykułu:
Letnie miesiące to czas, gdy przyzwyczajamy dzieci do właściwych zachowań w nowych miejscach i sytuacjach. Należy więc stwarzać jak najwięcej okazji sprzyjających wykorzystaniu letniej aury do organizacji gier i zabaw tak bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym. Naturalna potrzeba ruchu i poznania u przedszkolaka kształtuje jego rozwój społeczno-emocjonalny i poznawczy. Uczenie się w tym okresie przebiega samorzutnie. Odpowiedni dobór zabaw, z uwzględnieniem kalendarza i pór roku, działa mobilizująco i stymulująco na aktywność pięcio- i sześciolatka.
Uczestnik zabawy poszukuje, eksploruje otaczające środowisko oraz odkrywa swoje, czasami niezwykłe, możliwości. Zdobywa w ten sposób doświadczenia oraz poznaje wiele nowych zjawisk, nie zwracając uwagi na przeciwności czy niewygodę. Spontaniczna zabawa, szczególnie na świeżym powietrzu, wzbogaca wrażenia i wyobraźnię. Zabawy tego typu mają także bardzo korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie przedszkolaka. Zajęcia te dają także możliwość zaobserwowania zainteresowań oraz poziomu rozwoju dziecka. Właśnie w okresie przedszkolnym warto stworzyć wychowankom jak najwięcej okazji do podejmowania kontaktu z naturą. Niewątpliwie najbardziej sprzyjającym okresem są wakacje. Umiejętności dzieci dorastających do wieku szkolnego stanowią bazę do przyszłej nauki. Dostarczajmy im więc jak najwięcej okazji do rozwoju własnych możliwości oraz wzmacniających poczucie własnej wartości.


W treści tego bardzo praktycznego artykułu znajdziemy:
- bajkę relaksacyjną;
- przykłady zabaw rozwijających do relaksacji.


Artykułowi towarzyszy:
- scenariusz zajęć „W promieniach słońca”;
- scenariusz zajęć „W malinowej krainie”;
- scenariusz zajęć „Spacer z latem”.
W scenariuszach tych Autorka zawarła liczne propozycje ćwiczeń percepcji słuchowej i wzrokowej oraz doskonalących grafomotorykę.


Objętość artykułu: 3 strony.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka