Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 403.34 kb
Stron: 3
Id: 1877

Zabawy w słońcu i w deszczu

Beata Bielska   Czerwiec 2012

Fragment atykułu: Letnie miesiące to czas, gdy przyzwyczajamy dzieci do właściwych zachowań w nowych miejscach i sytuacjach. Należy więc stwarzać jak najwięcej okazji sprzyjających wykorzystaniu letniej aury do organizacji gier i zabaw tak bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym. Naturalna potrzeba... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (6.15 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

cykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?metody relaksacyjneprzygotowanie do szkołyscenariusz zajęć

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Fragment atykułu:
Letnie miesiące to czas, gdy przyzwyczajamy dzieci do właściwych zachowań w nowych miejscach i sytuacjach. Należy więc stwarzać jak najwięcej okazji sprzyjających wykorzystaniu letniej aury do organizacji gier i zabaw tak bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym. Naturalna potrzeba ruchu i poznania u przedszkolaka kształtuje jego rozwój społeczno-emocjonalny i poznawczy. Uczenie się w tym okresie przebiega samorzutnie. Odpowiedni dobór zabaw, z uwzględnieniem kalendarza i pór roku, działa mobilizująco i stymulująco na aktywność pięcio- i sześciolatka.
Uczestnik zabawy poszukuje, eksploruje otaczające środowisko oraz odkrywa swoje, czasami niezwykłe, możliwości. Zdobywa w ten sposób doświadczenia oraz poznaje wiele nowych zjawisk, nie zwracając uwagi na przeciwności czy niewygodę. Spontaniczna zabawa, szczególnie na świeżym powietrzu, wzbogaca wrażenia i wyobraźnię. Zabawy tego typu mają także bardzo korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie przedszkolaka. Zajęcia te dają także możliwość zaobserwowania zainteresowań oraz poziomu rozwoju dziecka. Właśnie w okresie przedszkolnym warto stworzyć wychowankom jak najwięcej okazji do podejmowania kontaktu z naturą. Niewątpliwie najbardziej sprzyjającym okresem są wakacje. Umiejętności dzieci dorastających do wieku szkolnego stanowią bazę do przyszłej nauki. Dostarczajmy im więc jak najwięcej okazji do rozwoju własnych możliwości oraz wzmacniających poczucie własnej wartości.


W treści tego bardzo praktycznego artykułu znajdziemy:
- bajkę relaksacyjną;
- przykłady zabaw rozwijających do relaksacji.


Artykułowi towarzyszy:
- scenariusz zajęć „W promieniach słońca”;
- scenariusz zajęć „W malinowej krainie”;
- scenariusz zajęć „Spacer z latem”.
W scenariuszach tych Autorka zawarła liczne propozycje ćwiczeń percepcji słuchowej i wzrokowej oraz doskonalących grafomotorykę.


Objętość artykułu: 3 strony.