Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 455.05 kb
Stron: 2
Id: 1574

Zabawa w czytanie

Katarzyna Rojkowska   Styczeń 2012

Natura obdarowała nas niezwykłym darem ogromnej łatwości i radości zapamiętywania informacji od pierwszych dni życia do pięciu, sześciu lat. Nigdy później tempo uczenia się nie będzie już tak duże, jak przed ukończeniem etapu przedszkolnego. (…) Przedszkole to idealny czas na przygoto... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

nauka czytaniaprzygotowanie do szkołyzabawacykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Natura obdarowała nas niezwykłym darem ogromnej łatwości i radości zapamiętywania informacji od pierwszych dni życia do pięciu, sześciu lat. Nigdy później tempo uczenia się nie będzie już tak duże, jak przed ukończeniem etapu przedszkolnego.
(…) Przedszkole to idealny czas na przygotowanie dziecka do nauki czytania. Nie tylko ze względu na „bum” intelektualny i radość uczenia się. Jest to też czas kształtowania nawyków i budowania skojarzeń, które często pozostają na całe życie. Obcowanie z książką, ze słowami, w ciekawy sposób, z zachowaniem formy zabawy przyczyni się do powstania pozytywnego skojarzenia czytania z przyjemnie spędzonym czasem. Tu czytanie nie podlega ocenie i nie jest zadaną pracą domową. Nie stanie się obowiązkiem.


W artykule zapoznamy się z opracowanymi przez naukowców wskazaniami dotyczącymi tego, w jaki sposób i kiedy rozpocząć z dzieckiem naukę czytania i co zrobić, by ta nauka odbywała się w zabawowej formie. Dowiemy się także, co dziecko zyskuje dzięki wczesnej nauce czytania.