Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 386.95 kb
Stron: 3
Id: 1634

Za Wielkim Murem - Chiny (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Luty 2012

Opowiadając o historii sztuki świata, nie można nie wspomnieć o Chinach, których historia sięga czasów neolitu. Państwo odcięte od sąsiadów naturalnymi, trudnymi do przebycia granicami dodatkowo chroniło się przed obcymi za wielkim murem, samotnie kształtując swoją kulturę odkry... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Spotkania ze sztukąplastykatechnika

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Opowiadając o historii sztuki świata, nie można nie wspomnieć o Chinach, których historia sięga czasów neolitu. Państwo odcięte od sąsiadów naturalnymi, trudnymi do przebycia granicami dodatkowo chroniło się przed obcymi za wielkim murem, samotnie kształtując swoją kulturę odkrytą dla Europy dopiero przez podróżnika Marco Polo. Konserwatyzm i indywidualizm cechujący sztukę chińską wywierały silny wpływ na inne państwa, np. Japonię czy Mongolię, a potem także na Europę.


W kolejnym artykule z cyklu przygotowanego przez Autorki znajdziemy propozycje zabaw (także plastyczno-technicznych), które przybliżą dzieciom kulturę i sztukę Chin.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz