Za Wielkim Murem - Chiny (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Luty 2012

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Opowiadając o historii sztuki świata, nie można nie wspomnieć o Chinach, których historia sięga czasów neolitu. Państwo odcięte od sąsiadów naturalnymi, trudnymi do przebycia granicami dodatkowo chroniło się przed obcymi za wielkim murem, samotnie kształtując swoją kulturę odkrytą dla Europy dopiero przez podróżnika Marco Polo. Konserwatyzm i indywidualizm cechujący sztukę chińską wywierały silny wpływ na inne państwa, np. Japonię czy Mongolię, a potem także na Europę.

W kolejnym artykule z cyklu przygotowanego przez Autorki znajdziemy propozycje zabaw (także plastyczno-technicznych), które przybliżą dzieciom kulturę i sztukę Chin.