Wzruszyć… (scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka)

Natalia Petrynka-Szymańska   Grudzień 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Dziecko widzem i aktorem

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktycznepodkłady instrumentalne do piosenek (wraz z zapisem nutowym i tekstem):
  • „Dla Babci i Dziadka” – znajdziesz go TU;
  • „Każda Babcia jest jedyna”TU;
  • „Życzenia dla Dziadka” TU.
Od Autorki: Wystąpienia z okazji Dnia Babci i Dziadka są stałym punktem programów przedszkolnych. Często są łączone z jasełkami. Niekiedy polegają na prezentacji wierszyków i piosenek tematycznych. Proponuję jednak podejść do tematu bardziej twórczo. Wzruszyć, rozweselić i zaskoczyć ważnych gości. Przy tym dobrze się bawić z przedszkolakami podczas przygotowań. Pierwsza część uroczystości ma charakter oficjalny i składają się na nią podziękowania i wyrazy uznania. Pozostałe części mają formę kabaretu, scenki komicznej, która zaskoczy gości.
Fragment spektaklu: (…) Dziecko 1: W przedszkolu dziś babcie i dziadków witamy i na przedstawienie zapraszamy. Dla was pięknie się ubraliśmy. Dla was długo się przygotowaliśmy. Dla was te atrakcje i piękne dekoracje. Dla was nasze starania i dla was szczere podziękowania. Dziecko 2: Za każdy cukierek, którym nas częstujecie. Dziecko 3: Za każdy uśmiech, którym nas obdarujecie. Dziecko 4: Za każde czułe słowo do nas powiedziane. Dziecko 5: Za wszystkie chwile nam oddane (słowa „za każdy” i „każde” powinny być zaakcentowane. Wszystkie dzieci głośno mówią: „Dziękujemy”). Dziecko 6: Wiecie, że każdego dnia i o każdej godzinie nasze serduszka dla was mocno biją? Dziecko 7: Wiecie, że każdego dnia i o każdej godzinie w główkach naszych myśli o was się wiją? Dziecko 8: Wiecie, że gdy wieczorem oczka zamykamy i kołdrą do spania się otulamy, to was wspominamy, wam całusy przesyłamy i z myślą o was zasypiamy? Dziecko 9: Dziś przed wami stajemy i gorąco wam dziękujemy. Dziecko 10: Dziś chcemy wam pokazać, że miłość wasza to dla nas wielka sprawa. To dla was wiele uczynić pragniemy, bo cudowną babcię i wspaniałego mieć dziadka to niezła gratka (wszystkie dzieci stają w półkolu i śpiewają piosenkę „Dla Babci i Dziadka”)!

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Dla Babci i Dziadka - podkład (PD, mp3)