Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Wzruszyć… (scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka)

Natalia Petrynka-Szymańska  
Grudzień 2013

Fragment spektaklu: (…) Dziecko 1: W przedszkolu dziś babcie i dziadków witamy i na przedstawienie zapraszamy. Dla was pięknie się ubraliśmy. Dla was długo się przygotowaliśmy. Dla was te atrakcje i piękne dekoracje. Dla was nasze starania i dla was szczere podziękowania. Dziecko 2: Za każdy cukier... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Pomoce dydaktyczne 1
Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 273.02 kb
Stron: 5
Id: 3793

Zobacz również

Dzień Babci/Dziadka
przedstawienie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
Dzień Babci/Dziadka
przedstawienie


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktycznepodkłady instrumentalne do piosenek (wraz z zapisem nutowym i tekstem):
  • „Dla Babci i Dziadka” – znajdziesz go TU;
  • „Każda Babcia jest jedyna”TU;
  • „Życzenia dla Dziadka” TU.
Od Autorki: Wystąpienia z okazji Dnia Babci i Dziadka są stałym punktem programów przedszkolnych. Często są łączone z jasełkami. Niekiedy polegają na prezentacji wierszyków i piosenek tematycznych. Proponuję jednak podejść do tematu bardziej twórczo. Wzruszyć, rozweselić i zaskoczyć ważnych gości. Przy tym dobrze się bawić z przedszkolakami podczas przygotowań. Pierwsza część uroczystości ma charakter oficjalny i składają się na nią podziękowania i wyrazy uznania. Pozostałe części mają formę kabaretu, scenki komicznej, która zaskoczy gości.
Fragment spektaklu: (…) Dziecko 1: W przedszkolu dziś babcie i dziadków witamy i na przedstawienie zapraszamy. Dla was pięknie się ubraliśmy. Dla was długo się przygotowaliśmy. Dla was te atrakcje i piękne dekoracje. Dla was nasze starania i dla was szczere podziękowania. Dziecko 2: Za każdy cukierek, którym nas częstujecie. Dziecko 3: Za każdy uśmiech, którym nas obdarujecie. Dziecko 4: Za każde czułe słowo do nas powiedziane. Dziecko 5: Za wszystkie chwile nam oddane (słowa „za każdy” i „każde” powinny być zaakcentowane. Wszystkie dzieci głośno mówią: „Dziękujemy”). Dziecko 6: Wiecie, że każdego dnia i o każdej godzinie nasze serduszka dla was mocno biją? Dziecko 7: Wiecie, że każdego dnia i o każdej godzinie w główkach naszych myśli o was się wiją? Dziecko 8: Wiecie, że gdy wieczorem oczka zamykamy i kołdrą do spania się otulamy, to was wspominamy, wam całusy przesyłamy i z myślą o was zasypiamy? Dziecko 9: Dziś przed wami stajemy i gorąco wam dziękujemy. Dziecko 10: Dziś chcemy wam pokazać, że miłość wasza to dla nas wielka sprawa. To dla was wiele uczynić pragniemy, bo cudowną babcię i wspaniałego mieć dziadka to niezła gratka (wszystkie dzieci stają w półkolu i śpiewają piosenkę „Dla Babci i Dziadka”)!

Pomoce dydaktyczne

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania