Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 600.46 kb
Stron: 3
Id: 909

Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki (Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz)

Marta Bogdanowicz, Aneta Wojnarowska   Maj 2011

W ramach Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz można wyróżnić trzy podstawowe wersje (warianty). Jedną z nich są „Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki”, opracowane z myślą o dzieciach pięcio-, sześcioletnich. Program przeznaczony do realizacji wersji MDS „Wzory ... więcej
Pobierz

Zobacz również

cykl Metoda Dobrego Startu Marty BogdanowiczMetoda Dobrego Startunauka czytanianauka pisaniapięciolatekscenariusz zajęćsześciolatekedukacja czytelniczaczytanie globalne

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Maj 2011

W ramach Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz można wyróżnić trzy podstawowe wersje (warianty). Jedną z nich są „Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki”, opracowane z myślą o dzieciach pięcio-, sześcioletnich.

Program przeznaczony do realizacji wersji MDS „Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki” znajduje się w podręczniku Metoda Dobrego Startu w pracy z dzieckiem w wieku od 5 do 10 lat, wydanym w 1985 roku i wznowionym wraz ze zmianami w 1999 roku pod tytułem Metoda Dobrego Startu.


W artykule przedstawiono założenia programu i jego cele. Zawarto także przykładowy scenariusz zajęć, w którym opisano szczegółowo ich przebieg według podziału na zajęcia wprowadzające, właściwe i końcowe.