Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki (Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz)

Marta Bogdanowicz, Aneta Wojnarowska   Maj 2011

W ramach Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz można wyróżnić trzy podstawowe wersje (warianty). Jedną z nich są „Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki”, opracowane z myślą o dzieciach pięcio-, sześcioletnich. Program przeznaczony do realizacji wersji MDS „Wzory ... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Maj 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Program przeznaczony do realizacji wersji MDS „Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki” znajduje się w podręczniku Metoda Dobrego Startu w pracy z dzieckiem w wieku od 5 do 10 lat, wydanym w 1985 roku i wznowionym wraz ze zmianami w 1999 roku pod tytułem Metoda Dobrego Startu.

W artykule przedstawiono założenia programu i jego cele. Zawarto także przykładowy scenariusz zajęć, w którym opisano szczegółowo ich przebieg według podziału na zajęcia wprowadzające, właściwe i końcowe.