Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 563.89 kb
Id: 9783

Wypalenie zawodowe. Jak sobie z nim radzić?

Agnieszka Wentrych   Marzec 2021

"Nauczyciele stanowią jedną z grup zawodowych szczególnie narażonych na zjawisko wypalenia zawodowego. A to dlatego, że pracują blisko z innymi ludźmi, pracują na rzecz innych ludzi, ich praca wiąże się ze wspieraniem, prowadzeniem drugiego człowieka w rozwoju. Co więcej, relacja nauczyciel-uczeń/wy... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dyrektornauczycielpsychologiarozwój osobistywypalenie zawodowe

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Marzec 2021

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Nauczyciele stanowią jedną z grup zawodowych szczególnie narażonych na zjawisko wypalenia zawodowego. A to dlatego, że pracują blisko z innymi ludźmi, pracują na rzecz innych ludzi, ich praca wiąże się ze wspieraniem, prowadzeniem drugiego człowieka w rozwoju. Co więcej, relacja nauczyciel-uczeń/wychowanek często jest niesymetryczna – nauczyciel jest przede wszystkim stroną niosącą pomoc i wsparcie, natomiast uczeń lub wychowanek jest stroną je przyjmującą bądź nie. Oczywiście z relacji z uczniem czy wychowankiem nauczyciel może również czerpać dobrze pojęte korzyści dla siebie. Ale jest to możliwe wówczas, gdy cechuje się on określonymi kompetencjami personalnymi, samoświadomością i umiejętnością radzenia sobie ze stresem. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz