Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Wymowa międzyzębowa – o języku nie na swoim miejscu

Katarzyna Socha   Listopad 2021

"Wsuwanie czubka języka między zęby podczas wymawiania pewnych głosek to wada wymowy, którą zazwyczaj widać i słychać. Wielu dorosłych – rodziców czy osób przebywających z dzieckiem – nie zauważa jednak odmiennej artykulacji u swoich pociech. Nie szuka więc pomocy u specjalisty. Niektórzy przyzwycza... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 1700 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Zobacz również

mowalogopedia

Więcej z działu

Rozwój mowy

Więcej z tego numeru

Listopad 2021

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Wsuwanie czubka języka między zęby podczas wymawiania pewnych głosek to wada wymowy, którą zazwyczaj widać i słychać. Wielu dorosłych – rodziców czy osób przebywających z dzieckiem – nie zauważa jednak odmiennej artykulacji u swoich pociech. Nie szuka więc pomocy u specjalisty. Niektórzy przyzwyczajają się do takiej wymowy dziecka i przestają postrzegać ją jako nieprawidłową. Inni uważają taki sposób wymowy za cechę charakterystyczną dla dziecięcej mowy, która w końcu przecież ustąpi. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się