Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień marchewki w czterolatkach


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 8 lat temu, wyświetleń 1060


Wpis został sprawdzony przez moderatora

18 października dzieci z grupy I obchodziły Dzień Marchewki. W związku z tym wszystkie działania przedszkolaków były związane tematycznie z owym warzywem. Czterolatki ubrane na pomarańczowo z marchewkowymi opaskami na głowie rozpoczęły zabawę od wysłuchania utworu Jana Brzechwy pt. „Marchewka”, a następnie postanowiły wcielić się w rolę detektywów, których celem było zbadanie za pomocą zmysłów marchwi, określenie jej wielkości (duża, mała, mniejsza, większa), jak również ułożenie rosnąco i malejąco. Marchew posłużyła też jako instrument – średniaki wystukiwały rytm znanej piosenki, przy czym świetnie się bawiły. Dzieci dowiedziały się także w jakiej postaci przechowujemy pomarańczowe warzywo, jednakże główną atrakcją okazało się przygotowanie przetworów. Wyszło na jaw, że nasze czterolatki są świetnymi kucharzami.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka