Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Wycieczka rowerowa [opowiadanie ekologiczne]

Jadwiga Daniek-Salawa   Kwiecień 2013

Fragment opowiadania: – (…) Chyba że będzie tak jak kiedyś, gdy przejechał obok nas ten dymiący spalinami samochód i zatruł świeże powietrze – przypomniała Zuzia. – No właśnie. Wiktorek zaczął kaszleć i prawie spadł z roweru – opowiadał tatuś. – Zuzia też się krztusiła, bo przecież ma alergię – p... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

ekologiaopowiadanie

Więcej z działu

Bajkolandia

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment opowiadania: – (…) Chyba że będzie tak jak kiedyś, gdy przejechał obok nas ten dymiący spalinami samochód i zatruł świeże powietrze – przypomniała Zuzia. – No właśnie. Wiktorek zaczął kaszleć i prawie spadł z roweru – opowiadał tatuś. – Zuzia też się krztusiła, bo przecież ma alergię – powiedział Wiktorek. – Dym spalinowy szkodzi nie tylko alergikom. Zatruwa całe nasze środowisko naturalne – wtrąciła Zuzia. – Pani w przedszkolu nam o tym opowiadała – dodała. – Tak, masz rację, Zuziu – potwierdził tatuś. – Spaliny samochodowe przyczyniają się także do powstawania smogu, który blokuje dostęp do świeżego powietrza i słońca w dużych miastach oraz zmniejsza widoczność.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka