Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 685.88 kb
Stron: 3
Id: 1598

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Styczeń 2012

Kontynuując naszą podróż w czasie, trafiamy do antycznego Rzymu. A tam czekają na nas: wyścigi rydwanów, historia wilczycy, która wykarmiła królewskie bliźnięta, walki gladiatorów, rzymska łaźnia oraz uczta w starożytnej willi. Nieskończona ilość książek dotyczącyc... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

plastykacykl Spotkania ze sztuką

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Kontynuując naszą podróż w czasie, trafiamy do antycznego Rzymu. A tam czekają na nas: wyścigi rydwanów, historia wilczycy, która wykarmiła królewskie bliźnięta, walki gladiatorów, rzymska łaźnia oraz uczta w starożytnej willi. Nieskończona ilość książek dotyczących starożytnego Rzymu pozwoli nam zaprezentować piękne budowle. A może uda się też pokazać dzieciakom film animowany o starożytnych czasach rzymskich? Maluchy z  pewnością zachwycą się legendami związanymi z powstaniem Rzymu. Opowiadania takie możemy uzupełnić próbami zabaw rzeźbiarskich, np. z ciastoliny lub plasteliny możemy zrobić figurę wilczycy, która uratowała niemowlęta.
Podczas zajęć poświęconych architekturze antycznego Rzymu zbudujmy na korytarzu wraz z dziećmi Koloseum, czyli wielką okrągłą budowlę z tektury malarskiej. Poszczególne piętra możemy rozdzielić również za pomocą tektury. Mozolnie wycinana przez dzieci i wychowawców budowla może stanowić miejsce ekspozycji prac, które wykonamy.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz