Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 685.88 kb
Stron: 3
Id: 1598

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Styczeń 2012

Kontynuując naszą podróż w czasie, trafiamy do antycznego Rzymu. A tam czekają na nas: wyścigi rydwanów, historia wilczycy, która wykarmiła królewskie bliźnięta, walki gladiatorów, rzymska łaźnia oraz uczta w starożytnej willi. Nieskończona ilość książek dotyczącyc... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

plastykacykl Spotkania ze sztuką

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Kontynuując naszą podróż w czasie, trafiamy do antycznego Rzymu. A tam czekają na nas: wyścigi rydwanów, historia wilczycy, która wykarmiła królewskie bliźnięta, walki gladiatorów, rzymska łaźnia oraz uczta w starożytnej willi. Nieskończona ilość książek dotyczących starożytnego Rzymu pozwoli nam zaprezentować piękne budowle. A może uda się też pokazać dzieciakom film animowany o starożytnych czasach rzymskich? Maluchy z  pewnością zachwycą się legendami związanymi z powstaniem Rzymu. Opowiadania takie możemy uzupełnić próbami zabaw rzeźbiarskich, np. z ciastoliny lub plasteliny możemy zrobić figurę wilczycy, która uratowała niemowlęta.
Podczas zajęć poświęconych architekturze antycznego Rzymu zbudujmy na korytarzu wraz z dziećmi Koloseum, czyli wielką okrągłą budowlę z tektury malarskiej. Poszczególne piętra możemy rozdzielić również za pomocą tektury. Mozolnie wycinana przez dzieci i wychowawców budowla może stanowić miejsce ekspozycji prac, które wykonamy.