Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 702.76 kb
Stron: 4
Id: 1789

Wspólne grono – od intrygi do porozumienia

Anna Torbicka   Marzec 2012

Grono pedagogiczne jest grupą. Aby wiedzieć, jak funkcjonują grupy, trzeba znać mechanizmy działania ludzkich uczuć i zachowań. Artykuł koncentruje się na procesie, jaki może zachodzić – czy też często zachodzi – w społeczności nauczycielskiej. Mogą w nim pojawić się m.in. intryga i poro... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dyrektorkomunikacja interpersonalnamenadżernauczycielpsychologiacykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Grono pedagogiczne jest grupą. Aby wiedzieć, jak funkcjonują grupy, trzeba znać mechanizmy działania ludzkich uczuć i zachowań. Artykuł koncentruje się na procesie, jaki może zachodzić – czy też często zachodzi – w społeczności nauczycielskiej. Mogą w nim pojawić się m.in. intryga i porozumienie. Ale na nich występujące w gronie pedagogicznym zjawiska się nie zamykają ani nie kończą.


W artykule przedstawiono praktyczne wskazówki, których zastosowanie pomoże w usprawnieniu komunikacji w gronie pedagogicznym, pozwoli na zminimalizowanie istniejących stresów oraz na stworzenie pozytywnej współpracy.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz