Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Wspieranie młodego nauczyciela

Lidia Wollman   Marzec 2011

Młodzi nauczyciele, rozpoczynający zaraz po studiach pracę w zawodzie nauczyciela, muszą sobie poradzić z brakiem doświadczenia zawodowego, stresem związanym z wejściem w nowe środowisko, obawami, czy sprostają wymaganiom zawodu. W jaki sposób dyrektor placówki i starsi koledzy mogą im... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielstaż

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Młodzi nauczyciele, rozpoczynający zaraz po studiach pracę w zawodzie nauczyciela, muszą sobie poradzić z brakiem doświadczenia zawodowego, stresem związanym z wejściem w nowe środowisko, obawami, czy sprostają wymaganiom zawodu. W jaki sposób dyrektor placówki i starsi koledzy mogą im ułatwić wejście w praktykę? Na czym powinna polegać ich pomoc?
(…) Przychodząc do pierwszej pracy tuż po studiach młody nauczyciel ma słabe wyobrażenie na temat swoich obowiązków i ogromu pracy, jaka go czeka już na starcie. Zwykle nie zna ani dzieci, ani grona pedagogicznego, z którym przyjdzie mu współpracować, nie wie, jak zaplanować i zorganizować swoją codzienną i całoroczną pracę, a przecież musi napisać stosowne plany, których potem musi się trzymać. Nie ma doświadczenia w kontaktach z rodzicami, z którymi będzie się na co dzień spotykać. Nie wie, jak wiele trudnych rozmów o sprawach dotyczących ich dzieci będzie musiał prowadzić, ani jak to robić, bo przecież rodzice są różni, z różnymi oczekiwaniami, wykształceniem i podejściem do własnych dzieci.


Autorka omawia najczęstsze problemy, które dotykają młodego nauczyciela dopiero rozpoczynającego pracę w zawodzie. Opisuje, na czyją i jaką pomoc młody nauczyciel może liczyć oraz prezentuje relację stażysta-opiekun stażu.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!