Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1688.23 kb
Stron: 3
Id: 10729

Wsparcie dziecka w trudnym czasie społecznego niepokoju

Agnieszka Wentrych  

"Najważniejsze jest, by budować poczucie bezpieczeństwa w obrębie najbliższego środowiska malucha i tego, co dziecku znane – to, co może zostać niezmienione, niech zostanie niezmienione. Ważne są stałość, rutyna, obecność i dyspozycyjność bliskich opiekunów. Obecna sytuacja społeczna i szereg działa... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Zobacz również

lęki dziecięcepedagogizacjapedagogizacja rodzicówpsychologiawspółpraca z rodzicamiUkraina

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Jak budować poczucie bezpieczeństwa u dzieci w obliczu codziennych doniesień o agresji Rosji na Ukrainę?

Wskazówki dla Nauczycieli, Rodziców i Opiekunów Przedszkolaków.

"Najważniejsze jest, by budować poczucie bezpieczeństwa w obrębie najbliższego środowiska malucha i tego, co dziecku znane – to, co może zostać niezmienione, niech zostanie niezmienione. Ważne są stałość, rutyna, obecność i dyspozycyjność bliskich opiekunów. Obecna sytuacja społeczna i szereg działań, jakie są podejmowane w środowisku na rzecz pomocy Uchodźcom z Ukrainy, może powodować określone zmiany w codziennym planie dnia. Należy dbać o to, by – na ile to możliwe – te najbliższe dziecku warunki pozostały bez zmian. Kiedy np. dziecko nagle będzie musiało pozostać w domu, nie mogąc pójść do przedszkola czy na plac zabaw, możemy się postarać, aby czas w domu zorganizować według podobnego harmonogramu, jaki obowiązuje w przedszkolu (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz