Wpływ postaw rodzicielskich na rozwój osobowości dziecka

Ewa Zielińska    Listopad 2017

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

"Współcześni rodzice narzekają na brak czasu zarówno dla siebie, jak i dla innych. Przyprowadzając dziecko do przedszkola lub odbierając je, w pośpiechu wypowiadają swoje prośby (żądania). Z niecierpliwością słuchają nauczyciela, który próbuje opisać sytuację z udziałem ich dziecka, wyjaśnić i uzasadnić swoje zachowanie lub decyzję. Po zajęciach otwartych coraz częściej spotykam się z dyskusją na temat postawy nauczyciela, metod jego pracy, formułowania poleceń kierowanych do dzieci (szczególnie wtedy, gdy sobie nie radzą), a nie ich funkcjonowania. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że zawsze, przed każdym zajęciem, zapoznaję rodziców z jego istotą i celem. Po skończonym zajęciu omawiam osiągnięcia dzieci, udzielam wskazówek oraz informuję, nad czym będę dalej pracować. Proszę rodziców o kontynuowanie podejmowanych przeze mnie działań. Podaję przykładowe zabawy i sytuacje edukacyjne do samodzielnego wykorzystania w domu.(...)"