Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2845.55 kb
Id: 6763

Wpływ postaw rodzicielskich na rozwój osobowości dziecka

Ewa Zielińska    Listopad 2017

"Współcześni rodzice narzekają na brak czasu zarówno dla siebie, jak i dla innych. Przyprowadzając dziecko do przedszkola lub odbierając je, w pośpiechu wypowiadają swoje prośby (żądania). Z niecierpliwością słuchają nauczyciela, który próbuje opisać sytuację z udziałem ich dziecka, wyjaśnić i uzasa... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

pedagogizacjapedagogizacja rodzicówrozwój dziecka

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Listopad 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Współcześni rodzice narzekają na brak czasu zarówno dla siebie, jak i dla innych. Przyprowadzając dziecko do przedszkola lub odbierając je, w pośpiechu wypowiadają swoje prośby (żądania). Z niecierpliwością słuchają nauczyciela, który próbuje opisać sytuację z udziałem ich dziecka, wyjaśnić i uzasadnić swoje zachowanie lub decyzję. Po zajęciach otwartych coraz częściej spotykam się z dyskusją na temat postawy nauczyciela, metod jego pracy, formułowania poleceń kierowanych do dzieci (szczególnie wtedy, gdy sobie nie radzą), a nie ich funkcjonowania. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że zawsze, przed każdym zajęciem, zapoznaję rodziców z jego istotą i celem. Po skończonym zajęciu omawiam osiągnięcia dzieci, udzielam wskazówek oraz informuję, nad czym będę dalej pracować. Proszę rodziców o kontynuowanie podejmowanych przeze mnie działań. Podaję przykładowe zabawy i sytuacje edukacyjne do samodzielnego wykorzystania w domu.(...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz