Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

PSZCZÓŁKI NA TROPIE LICZB


Wpis dodał(a) Brygida Dratwa
11 miesięcy temu, wyświetleń 188


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Kolejnym tematem, jaki realizowały dzieci z Grupy Pszczółki podczas tropienia liczb, była Dżungla. Pomocny nam był oczywiście plakat i propozycje zabaw z Bliżej Przedszkola. Zaczęliśmy od nazwania sobie wszystkich zwierząt na kartonikach, ponieważ wiele z nich było dla dzieci nieznana. Ale tutaj podkreślam, że nie przeszliśmy do zabaw matematycznych, nie poprzedzając ich zapoznaniem się z tematyką tygodnia. Dzieci dobrały się w pary, losowały kartonik z sylwetką zwierzątka, a następnie przeliczały, ile zwierząt jest na plakacie, po czym dobierały właściwy kartonik z zapisem cyfrowym tej liczby. Kiedy wszystkie pary wykonały zadanie, kolejno wypowiadało zdanie „Wytropiliśmy w dżungli….” Tą zabawę w przeliczanie powtórzylismy podczas wycieczki do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie dzieci miały wielką zabawę w przeliczanie zwierząt na wybiegu albo w  klatce.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Brygida DratwaWyślij wiadomość
do Brygida Dratwa

Komentarze

Wyślij wiadomość do Brygida Dratwa