Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

PSZCZÓŁKI NA TROPIE LICZB


Wpis dodał(a) Brygida Dratwa
rok temu, wyświetleń 254


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Kolejnym tematem, jaki realizowały dzieci z Grupy Pszczółki podczas tropienia liczb, była Dżungla. Pomocny nam był oczywiście plakat i propozycje zabaw z Bliżej Przedszkola. Zaczęliśmy od nazwania sobie wszystkich zwierząt na kartonikach, ponieważ wiele z nich było dla dzieci nieznana. Ale tutaj podkreślam, że nie przeszliśmy do zabaw matematycznych, nie poprzedzając ich zapoznaniem się z tematyką tygodnia. Dzieci dobrały się w pary, losowały kartonik z sylwetką zwierzątka, a następnie przeliczały, ile zwierząt jest na plakacie, po czym dobierały właściwy kartonik z zapisem cyfrowym tej liczby. Kiedy wszystkie pary wykonały zadanie, kolejno wypowiadało zdanie „Wytropiliśmy w dżungli….” Tą zabawę w przeliczanie powtórzylismy podczas wycieczki do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie dzieci miały wielką zabawę w przeliczanie zwierząt na wybiegu albo w  klatce.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Brygida DratwaWyślij wiadomość
do Brygida Dratwa

Komentarze

Wyślij wiadomość do Brygida Dratwa