Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

PSZCZÓŁKI NA TROPIE LICZB


Wpis dodał(a) Brygida Dratwa
11 miesięcy temu, wyświetleń 189


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Grupa Pszczółki realizując projekt „Na Tropie Liczb”, przeniosła się do Wiejskiej zagrody, aby poszerzyć umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, a ponieważ dzieci z grupy Pszczółki uwielbiają zwierzęta, była to bardzo fajna przygoda. Zainspirowaliśmy się propozycjami zabaw zaproponowanych przez Bliżej Przedszkola. Pary podchodziły do plakatu i przeliczały wybrane zwierzęta, a następnie na swojej tacce układały odpowiednią ilość liczmanów. Kiedy wszystkie pary wykonały zadanie, na dywanie odszukiwały obrazek ze swoim wybranym zwierzątkiem i sprawdzały, czy umieszczona na nich liczba odpowiada liczbie umieszczonych liczmanów. Rozwiązywaliśmy także proste zadania z treścią, używając figurek zwierząt gospodarstwa wiejskiego np. w błotku bawiły się trzy świnki, dołączyła do nich jeszcze jedna świnka. Ile świnek razem bawiło się w błocie? Itp.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Brygida DratwaWyślij wiadomość
do Brygida Dratwa

Komentarze

Wyślij wiadomość do Brygida Dratwa