Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Realizacja projektu "Na tropie liczb"


Wpis dodał(a) Ewelina Pysz
rok temu, wyświetleń 262


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z grupy 4-5 latków w Przedszkolu w Bestwinie ukończyły realizację projektu "Na tropie liczb", który miał za zadanie poprzez zabawę wspomagać realizację celów z edukacji matematycznej.  Na zajęciach dzieci uczyły się pisać cyfry po śladzie: na kaszy, kartce oraz próbowały same odworowywać poznane cyfry. Największym zainteresowaniem cieszyły się drewniane liczby: dzieci z chęcią dopasowywały i liczyły kołeczki przy każdej z liczb. Przedszkolaki przeliczały różne przedmioty: drewienka, kasztany, kostki lodu, koraliki, tworzyły zbiory i porównywały ich ilość. Dzieci ćwiczyły też dodawanie i odejmowanie. Na zakończenie projektu dzieci otrzymały odznakę "tropiciela liczb", którą nosiły z dumą do końca dnia.

Ewelina Pysz

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Ewelina PyszWyślij wiadomość
do Ewelina Pysz

Komentarze

Wyślij wiadomość do Ewelina Pysz