Publiczne Przedszkole w Legnickim Polu - "Piękna Nasza Polska Cała"

Wpis dodał(a) Joanna Sadkowska

Od 3 września 2018 r. dzieci z grupy III z Publicznego Przedszkola w Legnickim Polu realizowały zadania projektu. Na początku naszej przygody z projektem przypomnieliśmy sobie jak wygląda Flaga Polski i Godło. Zorgaznizowaliśmy kącik patriotyczny na holu przedszkola.

Kolejnym zadaniem była własnoręcznie wykonana kartka  naszej okolicy-Legnickiego Pola. Razem z pocztówką wysłaliśmy kartki w ramach akcji "Napisz kartkę Bohaterom" ,poprzedzoną rozmową przy starych ilustracjach  o bohaterach walczących o naszą wolność. Na placu przedszkolnym posadziliśmy "Drzewo Pamięci" i dbamy o nie do dnia dzisiejszego.

Zadanie 18 zrealizowaliśmy poprzez wycieczkę do ,,Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu". Pan przewodnik opowiedział nam krótką historię związaną z naszą miejscowością. "Według przepisu Babci i Dziadka" upiekliśmy pyszny, pachnący chleb, który szybko zniknął :-).

"Dzień Mody Patriotycznej" cieszył sie dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie ubrały się w bialo-czerwone stroje. Dziewczynki miały wianuszki na głowach, które przygotowały mamy, chłopcy mieli dodatki typu :szaliki i czapki z napisem Polska.

W miesiącu październiku ogłoszony zostal konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami pt.,,Moja Mała Ojczyzna" Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbylo sie 9 listopada.

Największym  i wyczekiwanym świętem w przedszkolu był 9 listopada- zajęcia otwarte dla rodziców i ,,Biesiada Patriotyczna", na której dzieci zaprezentowały którtki występ - wiersze patriotyczne ,,Kto Ty Jesteś?", ,,Barwy Ojczyste", zaśpiewały piosenkę ,,Rodzinny Kraj", zatańczyły ,,Krakowiaka" i wiele innych tańców i piosenek. Po występie wspólnie z rodzicami odśpiewaliśmy Hymn Polski o godz.11:11 połączony z  ,,Biciem  Rekordu dla Niepodległej" z uczniami Zespołu Szkół w Legnickim Polu. Po występie przenieślimy się do sali przedszkolnej, gdzie z rodzicami stworzyliśmy piękne Godło (Orzełek z piórek).

Dziękujemy serdecznie za tak wspaniałą przygodę i naukę z PROJEKTEM! Będziemy nadal realizować zadania, poznawać piosenki, wiersze i tańce patriotyczne, słuchać legend i poznawać historię NASZEGO KRAJU. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczestników i oczywiście organizatorkę!!

Pozdrawiam Joanna Sadkowska

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Joanna Sadkowska

do Joanna Sadkowska