Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Wolontariat w przedszkolu ekologiczno-artystycznym

Jadwiga Gołda   Magazyn specjalny 2011

Okazuje się, że kiedy ludzie odnoszą się do siebie z przyjaźnią, znikają wszelkie bariery narodowościowe i stereotypy. Przygoda z wolontariatem europejskim rozpoczęła się w krakowskim Samorządowym Przedszkolu nr 83 w 2007 r. – wtedy został opracowany projekt „Wolontariat w ekologiczno-... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Okazuje się, że kiedy ludzie odnoszą się do siebie z przyjaźnią, znikają wszelkie bariery narodowościowe i stereotypy.
Przygoda z wolontariatem europejskim rozpoczęła się w krakowskim Samorządowym Przedszkolu nr 83 w 2007 r. – wtedy został opracowany projekt „Wolontariat w ekologiczno-artystycznym przedszkolu”, który uzyskał akredytację z Narodowej Agencji Programu „Młodzież w Działaniu”. (…) Cele globalne projektu:

  • edukacja i dialog międzykulturowy;
  • edukacja dotycząca naturalnego środowiska;
  • edukacja na temat praw dziecka;
  • edukacja na rzecz pokoju;
  • kształtowanie wizerunku środowiska lokalnego i regionu
  • Małopolski;
  • aktywizowanie nauczycieli i rodziców do uczestnictwa w życiu publicznym regionu, kraju i Europy;
  • budowanie pozytywnych relacji między ludźmi różnych wyznań i narodowości.


Artykuł będący relacją z działań wolontariuszy na terenie przedszkola może stanowić inspirację do angażowania się przedszkoli w podobne temu działania. W artykule przedstawiono także szczegółowe cele realizowanego projektu, przedsięwzięcia zrealizowane z udziałem wolontariuszy oraz m.in. opisano uniwersalność modelu współpracy, czyli możliwość wdrażania zdobytych doświadczeń w pracach zespołów dopiero rozpoczynających wspólne inicjatywy.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Zestawy prezentowe na Dzień Nauczyciela sprawdź