Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1066.21 kb
Id: 373

Wolontariat Europejski w polskich przedszkolach

Agnieszka Czeglik   Luty 2011

Projekty Wolontariatu Europejskiego przypominają podróż. I chociaż to wolontariusz pakuje plecak i wyjeżdża do innego kraju, dla organizacji, która go gości, projekt jest również spotkaniem z inną kulturą, doświadczeniem różnorodności, pokonywaniem ograniczeń, przełamywan... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dyrektoredukacja międzykulturowamenadżerprzedszkoleUnia Europejskawolontariatcykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej z działu

Edukacja regionalna i międzykulturowa

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Projekty Wolontariatu Europejskiego przypominają podróż. I chociaż to wolontariusz pakuje plecak i wyjeżdża do innego kraju, dla organizacji, która go gości, projekt jest również spotkaniem z inną kulturą, doświadczeniem różnorodności, pokonywaniem ograniczeń, przełamywaniem stereotypów, uczeniem się przez doświadczenie i współpracę.
(…) Aby móc gościć wolontariusza, należy uzyskać status organizacji goszczącej, organizacją taką może być np. przedszkole.


W artykule przeczytamy, kim mogą być uczestnicy projektu, kto może zostać wolontariuszem, jakie organizacje mają status organizacji wysyłających, goszczących oraz koordynujących i w jaki sposób zostać organizacją goszczącą (tak, by wolontariusz mógł podjąć wolontariat w naszym przedszkolu). Ponadto: wolontariat w praktyce.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz