Wolontariat Europejski w polskich przedszkolach

Luty 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Projekty Wolontariatu Europejskiego przypominają podróż. I chociaż to wolontariusz pakuje plecak i wyjeżdża do innego kraju, dla organizacji, która go gości, projekt jest również spotkaniem z inną kulturą, doświadczeniem różnorodności, pokonywaniem ograniczeń, przełamywaniem stereotypów, uczeniem się przez doświadczenie i współpracę.
(…) Aby móc gościć wolontariusza, należy uzyskać status organizacji goszczącej, organizacją taką może być np. przedszkole.

W artykule przeczytamy, kim mogą być uczestnicy projektu, kto może zostać wolontariuszem, jakie organizacje mają status organizacji wysyłających, goszczących oraz koordynujących i w jaki sposób zostać organizacją goszczącą (tak, by wolontariusz mógł podjąć wolontariat w naszym przedszkolu). Ponadto: wolontariat w praktyce.