Typ: pdf
Wielkość: 1066.21 kb
Id: 373

Wolontariat Europejski w polskich przedszkolach

Agnieszka Czeglik   Luty 2011

Projekty Wolontariatu Europejskiego przypominają podróż. I chociaż to wolontariusz pakuje plecak i wyjeżdża do innego kraju, dla organizacji, która go gości, projekt jest również spotkaniem z inną kulturą, doświadczeniem różnorodności, pokonywaniem ograniczeń, przełamywan... więcej
Pobierz

Zobacz również

dyrektoredukacja międzykulturowamenadżerprzedszkoleUnia Europejskawolontariatcykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Edukacja regionalna i międzykulturowa

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Projekty Wolontariatu Europejskiego przypominają podróż. I chociaż to wolontariusz pakuje plecak i wyjeżdża do innego kraju, dla organizacji, która go gości, projekt jest również spotkaniem z inną kulturą, doświadczeniem różnorodności, pokonywaniem ograniczeń, przełamywaniem stereotypów, uczeniem się przez doświadczenie i współpracę.
(…) Aby móc gościć wolontariusza, należy uzyskać status organizacji goszczącej, organizacją taką może być np. przedszkole.


W artykule przeczytamy, kim mogą być uczestnicy projektu, kto może zostać wolontariuszem, jakie organizacje mają status organizacji wysyłających, goszczących oraz koordynujących i w jaki sposób zostać organizacją goszczącą (tak, by wolontariusz mógł podjąć wolontariat w naszym przedszkolu). Ponadto: wolontariat w praktyce.