Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – scenariusz zajęć dla dzieci pięcioletnich

Natalia Łasocha   Maj 2012

Scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich, w którym założono realizację następujących celów: - cele ogólne: uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy; przełamywanie niechęci w grupie rówieśników do zjadania niekt&o... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

- cele ogólne:

• uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy;
  • przełamywanie niechęci w grupie rówieśników do zjadania niektórych warzyw i owoców;
  • przestrzeganie reguł zabawy;
  • rozwijanie wyobraźni.

- cele operacyjne – dziecko:

• rozpoznaje warzywa i owoce po smaku;
  • nazywa i określa, do której grupy należą owoce i warzywa;
  • samodzielnie przyznaje sobie punkty – „witaminki”;
  • przelicza pieczątki;
  • sprawnie zamienia się miejscami;
  • reaguje na ustalony sygnał;
  • tworzy postać człowieka z dostępnych materiałów;
  • komponuje pracę na całej kartce papieru.

Objętość artykułu: 1 strona.