Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 498.84 kb
Stron: 3
Id: 3691

Witaj, Jezu ukochany (scenariusz jasełek)

Natalia Petrynka-Szymańska   Listopad 2013

Fragment jasełek: (…) Anioł 1: Narodził się Pan Zbawiciel, naszego świata Odkupiciel. Choć malutki i bezbronny, to o sercu ogromnym. Maryja i Józef przy dzieciątku czuwają, Aniołowie niech wielkość jego wychwalają. Anioł 2: Nauczycielem dla ludzi się stanie. Nauczy ich, co to miłość, dobroć i umiło... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 1

Zobacz również

Boże Narodzenieprzedstawieniezima

Więcej z działu

Dziecko widzem i aktorem

Więcej z tego numeru

Listopad 2013

Scenariuszowi jasełek towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne, które ułatwią ich przygotowanie:
  • postaci z jasełek w formie kukiełek (do zabaw teatralnych, które ułatwią dzieciom zapamiętanie przydzielonych im ról) oraz atrybuty postaci z przedstawienia (gwiazdki dla aniołków, korony dla Trzech Króli – do zamontowania na papierowych opaskach) – znajdziesz je TU;
  • plakaty i witrażyki przydatne do dekoracji sali, które w formie plakatów zostały dołączone do miesięcznika – TU (szopka), TU (witrażyki) i TU (witraż bożonarodzeniowy) możesz je zobaczyć i zamówić!
Przedstawienie jasełkowe jest jedną z ważniejszych uroczystości w przedszkolu. Warto zatem przygotować interesujący program, nawiązujący do tradycji. Przedstawienie jasełkowe powinno być zrozumiałe dla najmłodszego widza, przekazywać treści zgodnie z tradycją i wierzeniami!
Fragment jasełek: (…) Anioł 1: Narodził się Pan Zbawiciel, naszego świata Odkupiciel. Choć malutki i bezbronny, to o sercu ogromnym. Maryja i Józef przy dzieciątku czuwają, Aniołowie niech wielkość jego wychwalają. Anioł 2: Nauczycielem dla ludzi się stanie. Nauczy ich, co to miłość, dobroć i umiłowanie. Gdy zabłądzą, drogę wskaże. Gdy zawinią, nie ukaże. Dłoń pomocną potrzebującym zawsze poda i będzie czuwał, by między ludźmi panowała zgoda. Anioł 3: Dzwonkami zadzwońmy, głośno zaśpiewajmy. Niech w świat popłynie radosna nowina, że Maryja syna Bożego powiła. Anioł 4: W żłóbeczku, w ubogiej stajence, wśród zwierząt, przy ojcu i mateńce, maleńki Jezusek we śnie spoczywa. Anioł 5: Na niebie gwiazdy rozbłyskają, ludzie w sen zapadają. Lecz czy zasnąć im się uda? – dziś się dzieją wielkie cuda. Anioł 6: Aniołowie, głośno zaśpiewajmy! Ludzi ze snu wybudzajmy. Niech do stajenki przybywają i naszego Pana witają!

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania