Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Witaj, Jezu ukochany (scenariusz jasełek)

Natalia Petrynka-Szymańska  
Listopad 2013

Fragment jasełek: (…) Anioł 1: Narodził się Pan Zbawiciel, naszego świata Odkupiciel. Choć malutki i bezbronny, to o sercu ogromnym. Maryja i Józef przy dzieciątku czuwają, Aniołowie niech wielkość jego wychwalają. Anioł 2: Nauczycielem dla ludzi się stanie. Nauczy ich, co to miłość, dobroć i umiło... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Pomoce dydaktyczne 1
Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 498.84 kb
Stron: 3
Id: 3691

Zobacz również

Boże Narodzenie
przedstawienie
zima

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
Boże Narodzenie
przedstawienie
zima


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Listopad 2013

Scenariuszowi jasełek towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne, które ułatwią ich przygotowanie:
  • postaci z jasełek w formie kukiełek (do zabaw teatralnych, które ułatwią dzieciom zapamiętanie przydzielonych im ról) oraz atrybuty postaci z przedstawienia (gwiazdki dla aniołków, korony dla Trzech Króli – do zamontowania na papierowych opaskach) – znajdziesz je TU;
  • plakaty i witrażyki przydatne do dekoracji sali, które w formie plakatów zostały dołączone do miesięcznika – TU (szopka), TU (witrażyki) i TU (witraż bożonarodzeniowy) możesz je zobaczyć i zamówić!
Przedstawienie jasełkowe jest jedną z ważniejszych uroczystości w przedszkolu. Warto zatem przygotować interesujący program, nawiązujący do tradycji. Przedstawienie jasełkowe powinno być zrozumiałe dla najmłodszego widza, przekazywać treści zgodnie z tradycją i wierzeniami!
Fragment jasełek: (…) Anioł 1: Narodził się Pan Zbawiciel, naszego świata Odkupiciel. Choć malutki i bezbronny, to o sercu ogromnym. Maryja i Józef przy dzieciątku czuwają, Aniołowie niech wielkość jego wychwalają. Anioł 2: Nauczycielem dla ludzi się stanie. Nauczy ich, co to miłość, dobroć i umiłowanie. Gdy zabłądzą, drogę wskaże. Gdy zawinią, nie ukaże. Dłoń pomocną potrzebującym zawsze poda i będzie czuwał, by między ludźmi panowała zgoda. Anioł 3: Dzwonkami zadzwońmy, głośno zaśpiewajmy. Niech w świat popłynie radosna nowina, że Maryja syna Bożego powiła. Anioł 4: W żłóbeczku, w ubogiej stajence, wśród zwierząt, przy ojcu i mateńce, maleńki Jezusek we śnie spoczywa. Anioł 5: Na niebie gwiazdy rozbłyskają, ludzie w sen zapadają. Lecz czy zasnąć im się uda? – dziś się dzieją wielkie cuda. Anioł 6: Aniołowie, głośno zaśpiewajmy! Ludzi ze snu wybudzajmy. Niech do stajenki przybywają i naszego Pana witają!

Pomoce dydaktyczne

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania