Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Wisiorek na Walentynki • Kot

Katarzyna Michalec   Luty 2012

W lutym obchodzimy walentynki. To coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego, a nazwa „walentynki” pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest właśnie w tym dniu. Walentynkowym zwyczajem było wysyłanie listów zawie... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

W lutym obchodzimy walentynki. To coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego, a nazwa „walentynki” pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest właśnie w tym dniu. Walentynkowym zwyczajem było wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, a z czasem stał się on okazją do obdarowywania drobnymi upominkami osób, które darzymy szczególną sympatią. Z myślą o święcie patrona zakochanych wykonamy wisiorek, który będziemy mogli podarować bliskiej osobie.


(…) Pomysłodawcą obchodów Dnia Kota w Polsce był redaktor naczelny miesięcznika „Kot”, prezes Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia”. Z okazji Światowego Dnia Kota większość klubów felinologicznych organizuje pokazy kotów rasowych i akcje charytatywne. Akcje te coraz częściej przenoszą się również do szkół i przedszkoli. Święto to ma na celu przede wszystkim uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych zwierząt i pomoc kotom wolnożyjącym. Z okazji przypadającego na 17 lutego Dnia Kota zrobimy podobiznę naszego ulubieńca. A jeśli ktoś nie ma prawdziwego kota, to może wykonać takiego, jakiego chciałby mieć, np. z kolorowymi wąsami, łatkami czy bardzo długim ogonem.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się