Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 425.39 kb
Id: 1635

Wisiorek na Walentynki • Kot

Katarzyna Michalec   Luty 2012

W lutym obchodzimy walentynki. To coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego, a nazwa „walentynki” pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest właśnie w tym dniu. Walentynkowym zwyczajem było wysyłanie listów zawie... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

plastykacykl Pomysły dla artysty

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W lutym obchodzimy walentynki. To coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego, a nazwa „walentynki” pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest właśnie w tym dniu. Walentynkowym zwyczajem było wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, a z czasem stał się on okazją do obdarowywania drobnymi upominkami osób, które darzymy szczególną sympatią. Z myślą o święcie patrona zakochanych wykonamy wisiorek, który będziemy mogli podarować bliskiej osobie.


(…) Pomysłodawcą obchodów Dnia Kota w Polsce był redaktor naczelny miesięcznika „Kot”, prezes Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia”. Z okazji Światowego Dnia Kota większość klubów felinologicznych organizuje pokazy kotów rasowych i akcje charytatywne. Akcje te coraz częściej przenoszą się również do szkół i przedszkoli. Święto to ma na celu przede wszystkim uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych zwierząt i pomoc kotom wolnożyjącym. Z okazji przypadającego na 17 lutego Dnia Kota zrobimy podobiznę naszego ulubieńca. A jeśli ktoś nie ma prawdziwego kota, to może wykonać takiego, jakiego chciałby mieć, np. z kolorowymi wąsami, łatkami czy bardzo długim ogonem.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz