Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1215.81 kb
Id: 5877

Wierszyki i zagadki matematyczne – do zabawy i nauki fantastyczne!

Monika Majewska   Magazyn specjalny 2016

Cele szczegółowe: stwarzanie przedszkolakom okazji do przeliczania na elementach konkretnych i w pamięci; podejmowanie prób dodawania i odejmowania; doskonalenie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi; wprowadzenie do rozwiązywania zadań z treścią. więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 4
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja matematycznamatematykascenariusz zajęćDzień Matematyki

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Przedstawione propozycje zabaw i sytuacji edukacyjnych z wykorzystaniem wierszy Izabeli Mikrut mogą stanowić w młodszych
grupach wiekowych główny punkt zajęć, a w starszych mogą być wykorzystane do opracowania scenariusza zajęć inspirowanego treścią wierszyka. Towarzyszą im gotowe pomoce dydaktyczne w formie graficznej, które warto wykorzystać szczególnie podczas zabaw z młodszymi dziećmi. W starszych grupach wiekowych zachęcamy zaś do korzystania z nietypowych liczmanów, np. plastikowych zakrętek, zatyczek po zużytych pisakach, orzechów, pudełek po zapałkach.

Cele szczegółowe: stwarzanie przedszkolakom okazji do przeliczania na elementach konkretnych i w pamięci; podejmowanie prób dodawania i odejmowania; doskonalenie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi; wprowadzenie do rozwiązywania zadań z treścią.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz