Wiem, że zdrowo jem – scenariusz zajęć dla dzieci trzy-, czteroletnich

Karolina Gawlik (Śniadkowska)   Maj 2012

Scenariusz zajęć dla dzieci 3- i 4-letnich, w którym założono realizację następujących celów: - cele ogólne: kształtowanie znajomości zasad właściwego żywienia; uświadomienie potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy oraz innych produktów ż... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

- cele ogólne:

• kształtowanie znajomości zasad właściwego żywienia;
  • uświadomienie potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy oraz innych produktów żywieniowych, np. nabiału;
  • wdrażanie do pracy w grupie.

- cele operacyjne – dziecko:

• zna zasady prawidłowego odżywiania się;
  • rozróżnia produkty zdrowe i niezdrowe;
  • rozumie znaczenie właściwego odżywiania się;
  • słucha wiersza i opowiada o jego treści;
  • nazywa ilustracje;
  • przestrzega zasad zabawy;
  • dba o bezpieczeństwo swoje i rówieśników w czasie zabaw;
  • współpracuje z rówieśnikami;
  • maluje farbami sylwetę i/lub maluje według własnego pomysłu, tworzy plakat.

Objętość artykułu: 1 strona.