Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1127.89 kb
Stron: 4
Id: 3248

Wielorakie inteligencje – wielorakie możliwości

Sylwia Kustosz   Kwiecień 2013

Przykładowe zabawy ze scenariusza: 2) O kolorach. Wprowadzenie do opowiadania Sylwii Kustosz „O kolorach” [załączono tekst opowiadania] – rozmowa o ulubionych kolorach dzieci. Opowiadanie czytane przez nauczyciela – wsparte sylwetami, taśmami w kolorach tęczy, obrazkami przedmiotów w różnych kolora... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

pięciolatekscenariusz zajęćinteligencje wielorakie

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi zajęć towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • komplet obrazków do treści opowiadania – znajdziesz je TU;
  • podkład w formacie mp3 do piosenki powitalnej – TU.
Z artykułu dowiesz się, w jaki sposób planować pracę dydaktyczno-wychowawczą w przedszkolu, dzieląc plan miesięczny nie na obszary aktywności, lecz zgodnie z ośmioma rodzajami inteligencji oraz jakie kąciki tematyczne tworzyć tak, aby odpowiadały one poszczególnym inteligencjom.

Znajdziesz tu też scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich „Tęcza”, zgodny z w.w. koncepcją.
Przykładowe zabawy ze scenariusza: 2) O kolorach. Wprowadzenie do opowiadania Sylwii Kustosz „O kolorach” [załączono tekst opowiadania] – rozmowa o ulubionych kolorach dzieci. Opowiadanie czytane przez nauczyciela – wsparte sylwetami, taśmami w kolorach tęczy, obrazkami przedmiotów w różnych kolorach (…). 4) Moja tęcza. Dzieci układają w wybranej przez siebie kolejności przygotowane wcześniej przez nauczyciela paski papieru kolorowego w barwach tęczy. Następnie opowiadają o ułożonych przez siebie kolorach. Nauczyciel dodatkowo zadaje pytania typu: W jakim kolorze jest trzeci/drugi/ostatni pas tęczy? (inteligencja matematyczno-logiczna, werbalna, wizualno- przestrzenna).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz