Wianek dla Pani Lato (scenariusz zajęć otwartych)

Gabriela Gąsienica   Maj 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Towarzyszą mu gotowe pomoce dydaktyczne:

• plakat przedstawiający przepiękną Panią Lato, który został dołączony do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – TU możesz go zobaczyć;
  • emblematy do zabaw oraz nuty do piosenek – TU;
  • podkłady do piosenek: „Pierwsze kroki Lata” (TU) oraz "Wicie wianków" (TU).

Scenariusz zajęć otwartych w grupie dzieci 2,5- i 3-letnich, w którym ujęto następujące cele szczegółowe – dzieci:

• recytują wiersz i śpiewają piosenkę na forum;
  • rozumieją zasady zabaw ruchowych i aktywnie w nich uczestniczą;
  • rozpoznają podstawowe kolory (żółty, niebieski, czerwony, pomarańczowy);
  • przeliczają przedmioty w zakresie od 1 do 3 (i więcej);
  • z pomocą rodziców wykonują zadania matematyczne na przeliczanie;
  • z pomocą rodziców sprawdzają poprawność wykonania zadania;
  • wspólnie z rodzicami wykonują letni wianek techniką wyklejania.

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Koszyczek pełen kwiatów. Zabawa matematyczna dla dzieci i rodziców – rodzice siedzą na obwodzie koła. Dzieci podchodzą we wskazane miejsce, zabierają jeden koszyczek i wracają do swojego rodzica (w koszyczku znajduje się krótka instrukcja do tej zabawy). W tym czasie nauczycielka rozsypuje na dywanie kwiaty w czterech kolorach (żółtym, czerwonym, pomarańczowym, niebieskim) – warto przygotować większą liczbę kwiatów, niż mamy dzieci (kwiaty mogą być „płaskie” – np. wycięte z kolorowego papieru lub „przestrzenne” – np. wykonane z bibuły karbowanej). a) Rodzice otrzymują na kartce wskazówki, które mają przekazać dzieciom w czasie zabawy – Przynieś do naszego koszyczka: • 3 żółte kwiaty, • 2 czerwone kwiatki, • 1 pomarańczowy kwiat, • 1 niebieski kwiat. b) Wspólne sprawdzenie wykonania zadania. Pytania kontrolne od nauczyciela. Dzieci wraz z rodzicami wyszukują w koszyczku kwiaty w danym kolorze i przeliczają: • Policzcie, ile macie żółtych kwiatków. • Kto ma inaczej? • Co trzeba zrobić, żebyś miał 3 żółte kwiatki? • Przeliczcie, ile wszystkich kwiatów macie w koszyczku. • Kto ma inaczej? • Co trzeba zrobić, żebyś miał tyle samo co inni?

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania