Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

What’s missing? – zabawy ruchowe (metoda Leo English)

Anna Lesińska-Gazicka   Styczeń 2012

Zabawy ruchowe to część integralna dzieciństwa, stąd jest to najbardziej atrakcyjne narzędzie pracy nauczyciela angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Warto też pamiętać, że dzieci uczą się języka poprzez ruch. Znana już od lat metoda Total Physical Response potwierdza potrzebę ilustrowania ruch... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Język obcy w przedszkolu

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Zabawy ruchowe to część integralna dzieciństwa, stąd jest to najbardziej atrakcyjne narzędzie pracy nauczyciela angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Warto też pamiętać, że dzieci uczą się języka poprzez ruch. Znana już od lat metoda Total Physical Response potwierdza potrzebę ilustrowania ruchem i całym ciałem poleceń wydawanych w języku angielskim. W przedszkolu jest więcej miejsca na fizyczną aktywność niż w klasie, dlatego trzeba pamiętać, że takie zabawy muszą być częścią składową każdej lekcji.


W artykule znajdziemy wiele pomysłów na zabawy ruchowe (z wykorzystaniem flashcards i różnych przedmiotów) do przeprowadzenia w ramach zajęć z języka angielskiego. Autorka opisuje również, jak umiejętnie łączyć zabawy ruchowe z elementami wyciszenia i pracy przy stoliku nad kartami pracy.

Karty pracy:

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!