Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Wesołe bałwanki (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Grudzień 2013

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Ubieramy bałwanka – zabawa dydaktyczna. ● Pomoce: sylwety bałwanków z guzikami w kolorach niebieskim i czerwonym, czapki i szaliki w kolorach niebieskim i czerwonym. ● Przebieg: Zadaniem dzieci jest dobranie czapek i szalików, tak żeby pasowały do guzików. W zale... więcej
Pomoce dydaktyczne 1

Zobacz również

cykl Kącik muzycznydwulatekmuzykatrzylatekzima

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Artykułowi towarzyszy gotowa pomoc dydaktyczna – bałwankowa „ubieranka”. Znajdziesz ją TU.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • amerykańską piosenkę z polskimi słowami „Śnieżko-bałwan”;
  • propozycje zabaw przy muzyce, aktywności plastycznej, a także zabaw dydaktycznych, ćwiczenia oddechowego i zabawy rytmicznej.

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Ubieramy bałwanka – zabawa dydaktyczna. ● Pomoce: sylwety bałwanków z guzikami w kolorach niebieskim i czerwonym, czapki i szaliki w kolorach niebieskim i czerwonym. ● Przebieg: Zadaniem dzieci jest dobranie czapek i szalików, tak żeby pasowały do guzików. W zależności od umiejętności dzieci można zmieniać warianty zabawy: • zwiększać liczbę kolorów; • dawać bałwankom tyle śnieżynek, ile mają guziczków (jeden, dwa); • stroić bałwanki (w kapelusz, czapkę, garnek, miotłę, różne rodzaje oczu, nosów itd.); • zaprowadzać bałwanki do bałwankowych domków (np. duże i małe, grube i chude, wesołe i smutne).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania