Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Wesołe bałwanki (Maluszki śpiewają)

Wesołe bałwanki (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Grudzień 2013

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Ubieramy bałwanka – zabawa dydaktyczna. ● Pomoce: sylwety bałwanków z guzikami w kolorach niebieskim i czerwonym, czapki i szaliki w kolorach niebieskim i czerwonym. ● Przebieg: Zadaniem dzieci jest dobranie czapek i szalików, tak żeby pasowały do guzików. W zale... więcej
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Artykułowi towarzyszy gotowa pomoc dydaktyczna – bałwankowa „ubieranka”. Znajdziesz ją TU.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • amerykańską piosenkę z polskimi słowami „Śnieżko-bałwan”;
  • propozycje zabaw przy muzyce, aktywności plastycznej, a także zabaw dydaktycznych, ćwiczenia oddechowego i zabawy rytmicznej.

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Ubieramy bałwanka – zabawa dydaktyczna. ● Pomoce: sylwety bałwanków z guzikami w kolorach niebieskim i czerwonym, czapki i szaliki w kolorach niebieskim i czerwonym. ● Przebieg: Zadaniem dzieci jest dobranie czapek i szalików, tak żeby pasowały do guzików. W zależności od umiejętności dzieci można zmieniać warianty zabawy: • zwiększać liczbę kolorów; • dawać bałwankom tyle śnieżynek, ile mają guziczków (jeden, dwa); • stroić bałwanki (w kapelusz, czapkę, garnek, miotłę, różne rodzaje oczu, nosów itd.); • zaprowadzać bałwanki do bałwankowych domków (np. duże i małe, grube i chude, wesołe i smutne).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się