Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 363.47 kb
Stron: 2
Id: 1771

Ważna relacja: nauczyciel – rodzic

Violetta Kruczkowska   Marzec 2012

Rodzice, którzy oddają dziecko do przedszkola, najczęściej przeżywają to wydarzenie równie mocno jak ich pociechy. Często poszukując placówki, przeprowadzają „wywiad” z innymi rodzicami, zadają wiele pytań w samej placówce, sprawdzają informacje – chcą m... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Trening Skutecznego NauczycielaTrening Skutecznego Rodzicanauczycielrodzicewspółpraca z rodzicami

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Rodzice, którzy oddają dziecko do przedszkola, najczęściej przeżywają to wydarzenie równie mocno jak ich pociechy. Często poszukując placówki, przeprowadzają „wywiad” z innymi rodzicami, zadają wiele pytań w samej placówce, sprawdzają informacje – chcą mieć pewność, że dokonają dobrego wyboru. Podczas tych poszukiwań nie zawsze wiedzą, w jaki sposób pytać o nauczycieli. Pocztą pantoflową dowiadują się o... dobrej, miłej pani, lubianej przez dzieci, która ma doświadczenie, bo pracuje już jakiś czas w zawodzie, jest wykształcona, miła, ciepła, cierpliwa itp. Nauczyciele z kolei interesują się tym, co się dzieje w domu ich wychowanka. Jest to w pełni uzasadnione. Chcą lepiej poznać dziecko, pomóc mu w razie konieczności, zrozumieć jego zachowania itd.


Artykuł ten jest cennym źródłem praktycznej wiedzy zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców. Wskazano w nim m.in. zagadnienia, które najczęściej nurtują rodziców i nauczycieli. Przedstawiono tu także przykłady rozmów pomiędzy nauczycielem a rodzicami prowadzonych w „typowy” sposób oraz zgodnie z metodą Gordona jako – zdaniem Autorki – skuteczną alternatywą.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz