Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 363.47 kb
Stron: 2
Id: 1771

Ważna relacja: nauczyciel – rodzic

Violetta Kruczkowska   Marzec 2012

Rodzice, którzy oddają dziecko do przedszkola, najczęściej przeżywają to wydarzenie równie mocno jak ich pociechy. Często poszukując placówki, przeprowadzają „wywiad” z innymi rodzicami, zadają wiele pytań w samej placówce, sprawdzają informacje – chcą m... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

Trening Skutecznego NauczycielaTrening Skutecznego Rodzicanauczycielrodzicewspółpraca z rodzicami

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Rodzice, którzy oddają dziecko do przedszkola, najczęściej przeżywają to wydarzenie równie mocno jak ich pociechy. Często poszukując placówki, przeprowadzają „wywiad” z innymi rodzicami, zadają wiele pytań w samej placówce, sprawdzają informacje – chcą mieć pewność, że dokonają dobrego wyboru. Podczas tych poszukiwań nie zawsze wiedzą, w jaki sposób pytać o nauczycieli. Pocztą pantoflową dowiadują się o... dobrej, miłej pani, lubianej przez dzieci, która ma doświadczenie, bo pracuje już jakiś czas w zawodzie, jest wykształcona, miła, ciepła, cierpliwa itp. Nauczyciele z kolei interesują się tym, co się dzieje w domu ich wychowanka. Jest to w pełni uzasadnione. Chcą lepiej poznać dziecko, pomóc mu w razie konieczności, zrozumieć jego zachowania itd.


Artykuł ten jest cennym źródłem praktycznej wiedzy zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców. Wskazano w nim m.in. zagadnienia, które najczęściej nurtują rodziców i nauczycieli. Przedstawiono tu także przykłady rozmów pomiędzy nauczycielem a rodzicami prowadzonych w „typowy” sposób oraz zgodnie z metodą Gordona jako – zdaniem Autorki – skuteczną alternatywą.