Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 385.68 kb
Stron: 3
Id: 3394

Ważki, motyle, łabędzie – w secesyjnym stylu (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Czerwiec 2013

Ze wstępu do artykułu: Płynne faliste linie, asymetria, ornament o abstrakcyjnych formach oraz stylizowanych motywach roślinnych i zwierzęcych, mocne kontury i pastelowa kolorystyka, swobodne układy kompozycyjne, dekoracyjność – to cechy secesji, kierunku popularnego na przełomie XIX i XX wieku. Now... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Spotkania ze sztukąplastyka

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne - pobierzesz je z TEJ strony.

W tym praktyczny artykule znajdziesz:
  • pomysły na zabawy plastyczne związane z secesją („Ważka”, „Witraż”, „Ozdobne ramki”, „Niezwykłe torebki”, „Ozdobne naczynia”);
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.
Ze wstępu do artykułu: Płynne faliste linie, asymetria, ornament o abstrakcyjnych formach oraz stylizowanych motywach roślinnych i zwierzęcych, mocne kontury i pastelowa kolorystyka, swobodne układy kompozycyjne, dekoracyjność – to cechy secesji, kierunku popularnego na przełomie XIX i XX wieku. Nowa ornamentyka pojawiała się na fasadach domów, meblach, okładkach książek, biżuterii. Do ulubionych kwiatów należały lilia i kalia oraz rośliny na wysokich łodygach – irysy, mieczyki, a także rośliny pnące. Inspirację dla artystów stanowiły kolorowe ważki i motyle oraz fantastyczno-baśniowe stwory: chimery, smoki, sfinksy.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz