Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Wartościowe zasady dla naszej ogłady

Selwana Szołek   Czerwiec 2011

Obserwując zachowania zwierząt i człowieka, zauważamy istotną różnicę. Zwierzęta działają instynktownie – nie programują swoich zachowań, nie przewidują ich skutków. Nie podejmują decyzji, a reagują jedynie na określone bodźce lub potrzeby. Człowiek natomiast ma możliwość bycia ś... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Obserwując zachowania zwierząt i człowieka, zauważamy istotną różnicę. Zwierzęta działają instynktownie – nie programują swoich zachowań, nie przewidują ich skutków. Nie podejmują decyzji, a reagują jedynie na określone bodźce lub potrzeby. Człowiek natomiast ma możliwość bycia świadomym swych zachowań i rozumienia tego, co czyni. Potrafi zaplanować swoje zachowania i przewidzieć ich skutki. Może z pełną świadomością decydować o tym, jaką postawę przyjąć wobec siebie i życia. 

(…) Pewne zachowania prowadzą do rozwoju i szczęścia, do budowania pozytywnych więzi z samym sobą i z innymi ludźmi. Są jednak i takie zachowania, które prowadzą do egoizmu, agresji czy desperacji. Z tego powodu konieczne jest ciągłe przypominanie wartościowych zasad, które należy wpajać człowiekowi od najmłodszych lat.


W artykule wyjaśniono pojęcie wartości, przedstawiono najważniejsze cele wychowania oraz cechy, które należy wyrabiać u dzieci w związku z kształtowaniem się u nich w wieku przedszkolnym podstaw ich charakteru. Autorka podkreśla, że zmianę otoczenia na lepsze nauczyciel powinien zacząć od samego siebie.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka