Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 584.66 kb
Stron: 3
Id: 960

Wartościowe zasady dla naszej ogłady

Selwana Szołek   Czerwiec 2011

Obserwując zachowania zwierząt i człowieka, zauważamy istotną różnicę. Zwierzęta działają instynktownie – nie programują swoich zachowań, nie przewidują ich skutków. Nie podejmują decyzji, a reagują jedynie na określone bodźce lub potrzeby. Człowiek natomiast ma możliwość bycia ś... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

wartościzasadyrozwój osobisty

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Obserwując zachowania zwierząt i człowieka, zauważamy istotną różnicę. Zwierzęta działają instynktownie – nie programują swoich zachowań, nie przewidują ich skutków. Nie podejmują decyzji, a reagują jedynie na określone bodźce lub potrzeby. Człowiek natomiast ma możliwość bycia świadomym swych zachowań i rozumienia tego, co czyni. Potrafi zaplanować swoje zachowania i przewidzieć ich skutki. Może z pełną świadomością decydować o tym, jaką postawę przyjąć wobec siebie i życia. 

(…) Pewne zachowania prowadzą do rozwoju i szczęścia, do budowania pozytywnych więzi z samym sobą i z innymi ludźmi. Są jednak i takie zachowania, które prowadzą do egoizmu, agresji czy desperacji. Z tego powodu konieczne jest ciągłe przypominanie wartościowych zasad, które należy wpajać człowiekowi od najmłodszych lat.


W artykule wyjaśniono pojęcie wartości, przedstawiono najważniejsze cele wychowania oraz cechy, które należy wyrabiać u dzieci w związku z kształtowaniem się u nich w wieku przedszkolnym podstaw ich charakteru. Autorka podkreśla, że zmianę otoczenia na lepsze nauczyciel powinien zacząć od samego siebie.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz