Wakacje (zajęcia przygotowujące do nauki czytania)

Edyta Kaczanowska   Czerwiec 2012

Fragment artykułu: Na zakończenie cyklu artykułów pt. „Jak przygotować przedszkolaka do szkoły” przyszła pora na tematykę wakacyjną. Na tej bazie zostały zaprezentowane pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające wybrane umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Zastosow... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Na zakończenie cyklu artykułów pt. „Jak przygotować przedszkolaka do szkoły” przyszła pora na tematykę wakacyjną. Na tej bazie zostały zaprezentowane pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające wybrane umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Zastosowano metody aktywne, nawiązujące przede wszystkim do pedagogiki zabawy oraz Odimiennej Metody Nauki Czytania Ireny Majchrzak. W bieżącym artykule widoczne są ponadto inspiracje kształtowania pojęć matematycznych metodą prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
Temat bazowy: Wakacje.
Cele ogólne:
- kształtowanie gotowości do czytania poprzez rozwijanie;
- umiejętności dokonywania analizy i syntezy głoskowej wyrazów oraz czytanie globalne;
- rozwijanie umiejętności budowania zdań oraz określania miejsca i kierunków na kartce papieru;
- utrwalanie umiejętności rozróżniania wakacyjnych krajobrazów;
- stwarzanie warunków do aktywności ruchowej oraz posługiwania się wyobraźnią.

Na dalszą część artykułu składa się:

- dokładny opis realizacji scenariusza dwóch opracowanych przez Autorkę zajęć.

Objętość artykułu:
3 strony.