Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 736.74 kb
Id: 10560

W teatrze życia – drama we współczesnej pracy wychowawczej nauczyciela przedszkola

Janusz Rusaczyk   Luty 2022

"Drama jest tematem, który wydaje się nie uzyskiwać należnego sobie zainteresowania. Mimo już bardzo rozległej tradycji stosowania tej metody pracy z dzieckiem, w naszym kraju pojawia się niewiele publikacji na ten temat. Drama bywa traktowana w środowiskach naukowych bardziej jako relaksująca zab... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dramametody aktywnenauczycielDzień Teatru

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Luty 2022

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Drama jest tematem, który wydaje się nie uzyskiwać należnego sobie zainteresowania. Mimo już bardzo rozległej tradycji stosowania tej metody pracy z dzieckiem, w naszym kraju pojawia się niewiele publikacji na ten temat. Drama bywa traktowana w środowiskach naukowych bardziej jako relaksująca zabawa aniżeli metoda odkrywania rzeczywistości w sposób twórczy i angażujący doświadczenie dziecka. Organizowane kursy pedagogiczne poświęcone wykorzystywaniu dramy w codziennej pracy wychowawczej sprzyjają stosowaniu tej metody przez nauczycieli przedszkoli. W dramie zawiera się wielki potencjał, który mógłby zostać zastosowany do szeregu kontekstów edukacji i wychowania w naszym kraju, zwłaszcza w wymagającym XXI wieku, który skłania nas do dekonstruowania wielu tradycji znaczeń i ról społecznych. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz