Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

W świetle prawa [cz. 4] [kącik eksperta]

Dariusz Skrzyński   Listopad 2015

W treści artykułu ekspert udzielił odpowiedzi na następujące pytania naszych Czytelników: Czy nauczyciel przedszkola publicznego (jednostka samorządowa) ma prawo nie wyrazić zgody na umieszczenie swojego nazwiska na stronie internetowej przedszkola, w którym jest zatrudniony? Cz... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

prawo oświatowenauczycieldyrektorprzedszkole

Więcej z działu

Kącik eksperta

Więcej z tego numeru

Listopad 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W treści artykułu ekspert udzielił odpowiedzi na następujące pytania naszych Czytelników:
  • Czy nauczyciel przedszkola publicznego (jednostka samorządowa) ma prawo nie wyrazić zgody na umieszczenie swojego nazwiska na stronie internetowej przedszkola, w którym jest zatrudniony? Czy umieszczenie nazwiska nauczyciela powinno odbyć się za jego pisemną zgodą?
  • Ostatnio po raz pierwszy uczestniczyłam w zebraniu rady pedagogicznej, podczas którego zostałam protokolantem. Zastanawiam się, jak powinno wyglądać sprawozdanie z takiego zebrania. Czy istnieje jakiś konkretny wzór? Czy należy wypisać w punktach, jak przebiegało spotkanie?
  • Właśnie rozpoczynam awans na nauczyciela kontraktowego. Pracuję w niepublicznym przedszkolu, a opiekuna znalazłam w przedszkolu publicznym. W związku z tym mam pytanie, na jakiej zasadzie ma mu być wypłacane wynagrodzenie? Czy w przypadku, gdy to ja miałabym mu płacić, powinna zostać spisana umowa o dzieło?
  • Zamierzam zmienić w przedszkolu nauczyciela w grupie „zerowej” – panią z grupy czterolatków przenieść do „zerówki” i na odwrót. Liczba godzin obu nauczycielek jest taka sama. Czy muszę mieć na to zgodę nauczycieli, czy może to być moja autonomiczna decyzja?
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz