Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

W świetle prawa [cz. 4] [kącik eksperta]

Dariusz Skrzyński   Listopad 2015

W treści artykułu ekspert udzielił odpowiedzi na następujące pytania naszych Czytelników: Czy nauczyciel przedszkola publicznego (jednostka samorządowa) ma prawo nie wyrazić zgody na umieszczenie swojego nazwiska na stronie internetowej przedszkola, w którym jest zatrudniony? Cz... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (11.07 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

prawo oświatowenauczycieldyrektorprzedszkole

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Kącik eksperta

Więcej z tego numeru

Listopad 2015

W treści artykułu ekspert udzielił odpowiedzi na następujące pytania naszych Czytelników:
  • Czy nauczyciel przedszkola publicznego (jednostka samorządowa) ma prawo nie wyrazić zgody na umieszczenie swojego nazwiska na stronie internetowej przedszkola, w którym jest zatrudniony? Czy umieszczenie nazwiska nauczyciela powinno odbyć się za jego pisemną zgodą?
  • Ostatnio po raz pierwszy uczestniczyłam w zebraniu rady pedagogicznej, podczas którego zostałam protokolantem. Zastanawiam się, jak powinno wyglądać sprawozdanie z takiego zebrania. Czy istnieje jakiś konkretny wzór? Czy należy wypisać w punktach, jak przebiegało spotkanie?
  • Właśnie rozpoczynam awans na nauczyciela kontraktowego. Pracuję w niepublicznym przedszkolu, a opiekuna znalazłam w przedszkolu publicznym. W związku z tym mam pytanie, na jakiej zasadzie ma mu być wypłacane wynagrodzenie? Czy w przypadku, gdy to ja miałabym mu płacić, powinna zostać spisana umowa o dzieło?
  • Zamierzam zmienić w przedszkolu nauczyciela w grupie „zerowej” – panią z grupy czterolatków przenieść do „zerówki” i na odwrót. Liczba godzin obu nauczycielek jest taka sama. Czy muszę mieć na to zgodę nauczycieli, czy może to być moja autonomiczna decyzja?