Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 210.46 kb
Id: 8293

W świetle prawa [cz. 33] [kącik eksperta]

Dariusz Skrzyński   Czerwiec 2019

W treści artykułu ekspert udzielił odpowiedzi na następujące pytania naszych Czytelników: Czy można potrącać wynagrodzenie za czas strajku w miesięcznych ratach?  Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu może pracować mniej niż 5 godzin dziennie? Czy pracownik przedszkola może ... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

ochrona danych osobowychprawoprawo oświatoweprawo pracypytaniaurlop

Więcej z działu

Kącik eksperta

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W treści artykułu ekspert udzielił odpowiedzi na następujące pytania naszych Czytelników:

  • Czy można potrącać wynagrodzenie za czas strajku w miesięcznych ratach? 
  • Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu może pracować mniej niż 5 godzin dziennie?
  • Czy pracownik przedszkola może udzielić przez telefon informacji dotyczącej należności, jaką rodzic powinien uiścić za pobyt dziecka w przedszkolu? 
  • Czy dyrektor przedszkola publicznego na wspólny wniosek dyrektora i rady rodziców możne wystąpić do organu prowadzącego o ustalenie przerwy wakacyjnej w placówce? Czy do wniosku konieczne jest dołączenie pisemnych oświadczeń od każdego z rodziców, że w miesiącu, kiedy przedszkole będzie zamknięte, nie potrzebują oni, aby ich dziecku została zapewniona opieka?
  • Czy pracownik przedszkola może żądać od rodzica pisemnego zalecenia od lekarza dotyczącego wykonania przez personel przedszkolny zastrzyku ratującego życie dziecku, czy może go zrobić po prostu na prośbę rodzica? Na jakiej podstawie przedszkole może w ogóle wykonać taki zastrzyk i co w przypadku wystąpienia komplikacji?
  • Czy nauczyciel wychowania przedszkolnego może prowadzić zajęcia logopedyczne i zajęcia z języka angielskiego?

 

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz