Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 3733.88 kb
Id: 5851

W przedszkolu wesoło się bawimy i ważnych zasad się uczymy [PNP - dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Czerwiec 2016

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z wybranymi zasadami obowiązującymi w grupie przedszkolnej; stwarzanie maluchom okazji do budowania poczucia zaufania do pracowników przedszkola; zachęcanie przedszkolaków do inicjowania kulturalnych kontaktów z dorosłymi i rówieśnikami; nabywanie umiejętności współdz... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (7.38 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 7

Zobacz również

adaptacjaczterolatekintegracjaprzedszkolescenariusz zajęćtrzylatekzasady

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2016

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na wrzesień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z wybranymi zasadami obowiązującymi w grupie przedszkolnej; stwarzanie maluchom okazji do budowania poczucia zaufania do pracowników przedszkola; zachęcanie przedszkolaków do inicjowania kulturalnych kontaktów z dorosłymi i rówieśnikami; nabywanie umiejętności współdziałania w grupie i przestrzegania wspólnie przyjętych norm; zachęcanie dzieci do utrzymywania ładu i porządku w najbliższym otoczeniu; angażowanie maluchów do udziału w zabawach integrujących grupę; tworzenie więzi emocjonalnej przez wspólne działanie i zabawę; stwarzanie warunków do utrwalenia imion kolegów z grupy.