Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 521.93 kb
Stron: 3
Id: 3258

W prezencie dla mojej mamusi

Elżbieta M. Minczakiewicz   Kwiecień 2013

Dzień Matki jest świętem obchodzonym na całym świecie. Historia Dnia Matki sięga czasów starożytnych. W Polsce przypada on na 26 maja. Jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek, które nigdy nie szczędzą sił ani czasu swoim dzieciom. W tym świątecznym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwia... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Dzień Mamyplastykatechnika

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • ilustracje-kolorowanki różnych nakryć głowy oraz nuty do piosenki „Kapelusz dla Mamy” – znajdziesz je TU (zerknij także TU po dodatkowe pomoce);
  • podkład muzyczny do piosenki „Kapelusz dla Mamy” (TU).
Artykuły pani dr Elżbiety M. Minczakiewicz to nie tylko konkretne, metodyczne propozycje – w tym przypadku wykonania kapelusika-igielnika na prezent z okazji Dnia Mamy. To prawdziwe wykłady z autentycznej pedagogiki, pisane z sercem!
Dzień Matki jest świętem obchodzonym na całym świecie. Historia Dnia Matki sięga czasów starożytnych. W Polsce przypada on na 26 maja. Jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek, które nigdy nie szczędzą sił ani czasu swoim dzieciom. W tym świątecznym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. Są im okazywane szacunek, miłość, podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci. Z racji tego wspaniałego rodzinnego święta matek (zdrobniale przez dzieci nazywanych mamusiami, maminkami, mamuniami, mamciami), chciałam zaproponować, a może i zachęcić dzieci do przygotowania prezentu dla kochanych mam, w postaci kapelusika-igielnika, który będzie można wręczyć mamom wraz z wiązanką najpiękniejszych polnych stokrotek, ozdobioną krociami szerokich uśmiechów i lawiną słodkich dziecięcych pocałunków (…). Wykonawca tego prezentu – niejako przy okazji – może nabyć proste, lecz bardzo przydatne w życiu umiejętności, jak np. bezpieczne posługiwanie się nożyczkami (wycinanie rozmaitych wzorków, pewnych elementów z kretonu lub innego materiału po linii obrysowanej formy – w słownictwie krawca lub krawcowej taka czynność nazywana jest krojeniem materiału), igłą z nitką (fastrygowanie, marszczenie i szycie).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz