Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

W pracowni mistrza Leonarda (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller   
Maj 2012

Fragment artykułu: Renesans to epoka przemian i odkryć w niemal każdej dziedzinie: literaturze, sztuce i medycynie. To czas odrodzenia starożytnych form z odkrytymi na nowo treściami – zwłaszcza starożytnej filozofii. Okres ten charakteryzował się poszukiwaniem harmonii form i jasności konstr... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (4,92 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 633.95 kb
Stron: 3
Id: 1860

Zobacz również

plastyka

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Fragment artykułu:
Renesans to epoka przemian i odkryć w niemal każdej dziedzinie: literaturze, sztuce i medycynie. To czas odrodzenia starożytnych form z odkrytymi na nowo treściami – zwłaszcza starożytnej filozofii. Okres ten charakteryzował się poszukiwaniem harmonii form i jasności konstrukcyjnej, idealnych proporcji i podziałów, których wzorem były liczne zabytki rzymskie.
By przybliżyć najmłodszym tę niezwykłą epokę, pokażmy im wspaniałe budowle renesansowe i starożytne budowle rzymskie czy greckie. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o malarstwie renesansowym i jego wielkich przedstawicielach, takich jak Leonardo da Vinci. Malarstwo z tego okresu to najczęściej portrety, których otoczenie wzbogacone zostało o prezentację pejzażu. Artyści koncentrowali się też na konstrukcji przestrzeni i bryły przedstawianych przedmiotów. I my poprośmy dzieci, by spojrzały za okno oraz pokażmy im portrety namalowane na tle pięknej przyrody.


W artykule znajdziemy:

  • inspirujące pomysły na prace plastyczne związane z omawianą epoką;
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Objętość artykułu: 3 strony.