Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 715.7 kb
Stron: 2
Id: 2973

W poszukiwaniu zimowych inspiracji [scenariusz warsztatów z udziałem rodziców]

Gabriela Fejkiel   Listopad 2012

Fragment artykułu: Nadchodzi zima. Jest to czas, kiedy szybko robi się ciemno i wieczorami nie ma się ochoty spędzać czasu na zewnątrz. Pełne energii dzieci nie zawsze mają ochotę na wypoczynek. Wszyscy dookoła alarmują, żeby zapewniać dzieciom inne atrakcje niż oglądanie telewizji czy przesiadywan... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

zimawspółpraca z rodzicamizajęcia otwartescenariusz zajęć

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Fragment artykułu:
Nadchodzi zima. Jest to czas, kiedy szybko robi się ciemno i wieczorami nie ma się ochoty spędzać czasu na zewnątrz. Pełne energii dzieci nie zawsze mają ochotę na wypoczynek. Wszyscy dookoła alarmują, żeby zapewniać dzieciom inne atrakcje niż oglądanie telewizji czy przesiadywanie przed komputerem.
Często nie mamy pomysłu, jak twórczo spędzić czas z dzieckiem i sprawić, by był on pełen radości i dla dzieci, i dla dorosłych. Internet jest skarbnicą różnych pomysłów, ale często szukający inspiracji rodzic lub nauczyciel, czytając opis zabawy z dzieckiem, może się zniechęcić ilością materiałów do przygotowania oraz czasu, który musi na to poświęcić. Nie należy jednak się zniechęcać, ponieważ dobra zabawa nie zawsze wymaga długich przygotowań.
Zadaniem wychowawców jest między innymi przedstawianie przykładów zabaw na zimowe wieczory. Można pokusić się o zebranie w przedszkolu w jednym miejscu – dostępnym dla rodziców – instrukcji prostych zabaw. Zainteresowani rodzice będą mogli przeczytać opis zabawy, a później wypróbować nowy pomysł w domu. Warto bawić się z dziećmi w przedszkolu w te zabawy, które proponuje się rodzicom. (…) Warsztaty, których przebieg przedstawiam poniżej, stanowią propozycję kilku wspólnych zabaw dla rodziców i ich dzieci.

W dalszej części artykułu znajdziemy:

  • pomysły na zaktywizowanie rodziców do wspólnego spędzania czasu z dziećmi;
  • scenariusz warsztatów (zajęć otwartych) z udziałem rodziców „Nadchodzi zima”.

Objętość artykułu: 2 strony.