Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 636.54 kb
Stron: 3
Id: 3449

W krainie spokoju i radości (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Magazyn specjalny 2013

Wybrane zabawy ze scenariusza: a) Kropelki – zabawa muzyczno-ruchowa. Pomoce: akompaniament wesoły i smutny, pas materiału (np. prześcieradło) w kolorze szaroczarnym i pas materiału w kolorach tęczy. Przebieg: rozkładamy na podłodze równolegle do siebie dwa pasy materiału – czarny i kolorowy – to ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Kącik muzycznydwulatekmuzykatrzylatek

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • kołysankę „Chodź w ramiona” oraz piosenkę „Gdy szczęśliwy jesteś…”;
  • propozycje zabaw przy muzyce, zabawę ortofoniczną oraz paluszkową, a także relaksacyjną.

Wybrane zabawy ze scenariusza: a) Kropelki – zabawa muzyczno-ruchowa. Pomoce: akompaniament wesoły i smutny, pas materiału (np. prześcieradło) w kolorze szaroczarnym i pas materiału w kolorach tęczy. Przebieg: rozkładamy na podłodze równolegle do siebie dwa pasy materiału – czarny i kolorowy – to będą nasze dróżki do Krainy Smutku i Radości. Dzieci zamieniają się w „kamyczki” – siadają na podłodze między „dróżkami”. Mogą poruszać się tylko wtedy, gdy gra muzyka – przy muzyce wesołej wskakują na „dróżkę” do Krainy Radości, przy muzyce smutnej turlają się po „dróżce” do Krainy Smutku. b) Budzenie się kotków i piesków – zabawa relaksacyjna. Przebieg: Każde dziecko przeciąga się, jak najmocniej to jest możliwe. Następnie ziewa szeroko i głośno. „Pieski” i „kotki” kolejno rozciągają wszystkie części ciała, najpierw na czworakach, następnie w pozycji leżącej. Ćwicząc, mruczą z zadowoleniem. Ćwiczenie wykonujemy dokładnie i powoli.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz