Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2935.4 kb
Id: 6343

W kosmicznej rakiecie wspaniale bawić się będziecie! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Kwiecień 2017

Cele ogólne: rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci; stwarzanie przedszkolakom okazji do nabywania wiedzy na drodze doświadczeń i zabawy; poszerzanie słownictwa o nowe pojęcia związane z kosmosem; zapoznanie starszaków z nazwami planet w Układzie Słonecznym; doskonalenie umiejętności konstrukcyjny... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 5 Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przyrodniczapięciolatekrozwój poznawczyscenariusz zajęćsześciolatekwiosna 2018

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na maj.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci; stwarzanie przedszkolakom okazji do nabywania wiedzy na drodze doświadczeń i zabawy; poszerzanie słownictwa o nowe pojęcia związane z kosmosem; zapoznanie starszaków z nazwami planet w Układzie Słonecznym; doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych i technicznych przedszkolaków; kształtowanie kompetencji czytelniczych dzieci (słuchanie utworów o tematyce związanej z kosmosem; wypowiadanie się na temat treści utworów; analiza i synteza wyrazów); doskonalenie umiejętności matematycznych (mierzenie długości, przeliczanie elementów, porównywanie wielkości i odległości obiektów względem siebie); stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej przedszkolaków; rozwijanie umiejętności współpracy w parach i w małych zespołach.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz