Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 4721.63 kb
Id: 6342

W fantazji krainie czas przyjemniej płynie [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Kwiecień 2017

Cele ogólne: kształtowanie dziecięcej wyobraźni i zdolności twórczego myślenia; rozwijanie umiejętności logicznego myślenia; doskonalenie kompetencji czytelniczych starszaków; zachęcanie przedszkolaków do słuchania bajek i innych utworów z kanonu literatury dziecięcej; rozwijanie umiejętności tworze... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (7.38 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 6

Zobacz również

scenariusz zajęćpięciolateksześciolatektwórcze myślenierozwój językowyrozwój społeczny

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2017

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na maj.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: kształtowanie dziecięcej wyobraźni i zdolności twórczego myślenia; rozwijanie umiejętności logicznego myślenia; doskonalenie kompetencji czytelniczych starszaków; zachęcanie przedszkolaków do słuchania bajek i innych utworów z kanonu literatury dziecięcej; rozwijanie umiejętności tworzenia rozbudowanych form wypowiedzi; stwarzanie dzieciom okazji do twórczej ekspresji ruchowej, językowej i plastycznej; rozwijanie pozytywnych relacji społecznych i doskonalenie umiejętności współpracy z innymi; rozwijanie sprawności manualnej przedszkolaków.