Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 658.61 kb
Stron: 4
Id: 1627

Uczciwość (Program Edukacyjny Wartości Życia) – scenariusze zajęć

Katarzyna Szulta   Luty 2012

Wartości to szczególny aspekt życia każdego człowieka. Ich spójny system stanowi sedno procesu wychowania w aspekcie podstawowym, a jego realizacja przynosi wymierne efekty w postaci zachowań pożądanych u naszych wychowanków. Przedszkole, jako instytucja w większym stopniu wych... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

czterolatekProgram Edukacyjny Wartości Życiascenariusz zajęćsześciolatekwartościwychowanie

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Wartości to szczególny aspekt życia każdego człowieka. Ich spójny system stanowi sedno procesu wychowania w aspekcie podstawowym, a jego realizacja przynosi wymierne efekty w postaci zachowań pożądanych u naszych wychowanków.
Przedszkole, jako instytucja w większym stopniu wychowująca niż ucząca, przekazuje dzieciom przede wszystkim treści wychowawcze wplecione w rytm życia codziennego, zajęć, zabaw, czynności samoobsługowych itp. Wyposaża młodego człowieka w zasób norm, zasad postępowania i doświadczeń, pomocnych w życiu przedszkolnym, jak i późniejszym. Kształtuje zatem określone postawy moralne. Prezentowane scenariusze zostały utworzone w ramach programu „Żyj w zgodzie ze sobą”, którego ewaluacja wykazała, że wdrażanie podstawowych pojęć, takich jak: miłość, pokój, szacunek, zrozumienie, przebiegało bez zakłóceń i było zrozumiałe dla wychowanków, natomiast problem stanowiło wprowadzanie pojęć następujących: tolerancja, pokora, uczciwość i odpowiedzialność.


Artykułowi towarzyszą dwa scenariusze: „Uczciwość – mówienie i poszanowanie prawdy” (dla dzieci 4-letnich) oraz „Uczciwość – co to takiego?” (dla dzieci 6-letnich).