Uczciwość (Program Edukacyjny Wartości Życia) – scenariusze zajęć

Irena Michnik, Katarzyna Szulta   Luty 2012

Wartości to szczególny aspekt życia każdego człowieka. Ich spójny system stanowi sedno procesu wychowania w aspekcie podstawowym, a jego realizacja przynosi wymierne efekty w postaci zachowań pożądanych u naszych wychowanków. Przedszkole, jako instytucja w większym stopniu wych... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Przedszkole, jako instytucja w większym stopniu wychowująca niż ucząca, przekazuje dzieciom przede wszystkim treści wychowawcze wplecione w rytm życia codziennego, zajęć, zabaw, czynności samoobsługowych itp. Wyposaża młodego człowieka w zasób norm, zasad postępowania i doświadczeń, pomocnych w życiu przedszkolnym, jak i późniejszym. Kształtuje zatem określone postawy moralne. Prezentowane scenariusze zostały utworzone w ramach programu „Żyj w zgodzie ze sobą”, którego ewaluacja wykazała, że wdrażanie podstawowych pojęć, takich jak: miłość, pokój, szacunek, zrozumienie, przebiegało bez zakłóceń i było zrozumiałe dla wychowanków, natomiast problem stanowiło wprowadzanie pojęć następujących: tolerancja, pokora, uczciwość i odpowiedzialność.

Artykułowi towarzyszą dwa scenariusze: „Uczciwość – mówienie i poszanowanie prawdy” (dla dzieci 4-letnich) oraz „Uczciwość – co to takiego?” (dla dzieci 6-letnich).